Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
NIKE Juniper Trail 2 Next Nature
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DM0822-004)
NIKE

NIKE Juniper Trail 2 Next Nature

Претходна цена
6.390 ДЕН
Моментална цена
6.390 ДЕН
Цена со попуст
5.112 ДЕН
Заштеда: 1.278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Прифатете го предизвикот на патеката со доверба во машките патики за трчање Nike Juniper Trail 2 Next Nature. Издржливиот горен дел и цврстото влечење обезбедени од ѓонот обезбедуваат постојано, сигурно трчање на сите терени, дури и на дожд. Движете се од тротоар до патека, нечистотија и непредвидливи патеки без напор, со сигурен стисок. Горниот дел комбинира мрежест материјал, синтетичка кожа и текстил за да ви даде издржливост и дишење. Системот Flywire интегриран со врвките нуди сигурно чувство, додека внатрешноста на патиката се обвиткува околу средината на стапалото како чорап. Гумениот ѓон, изработен со најмалку 8% Nike Grind материјал и со заострени жлебови, ви помага ефикасно да трчате по угорнини и надолнини, истовремено обезбедувајќи ви го потребниот стисок на карпестиот терен. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил Врвки Горен дел од мрежа, синтетичка кожа и текстил Flywire систем Јазиче и јазик за пети Гумен ѓон со конусни жлебови.
Подетално

Прифатете го предизвикот на патеката со доверба во машките патики за трчање Nike Juniper Trail 2 Next Nature. Издржливиот горен дел и цврстото влечење обезбедени од ѓонот обезбедуваат постојано, сигурно трчање на сите терени, дури и на дожд. Движете се од тротоар до патека, нечистотија и непредвидливи патеки без напор, со сигурен стисок. Горниот дел комбинира мрежест материјал, синтетичка кожа и текстил за да ви даде издржливост и дишење. Системот Flywire интегриран со врвките нуди сигурно чувство, додека внатрешноста на патиката се обвиткува околу средината на стапалото како чорап. Гумениот ѓон, изработен со најмалку 8% Nike Grind материјал и со заострени жлебови, ви помага ефикасно да трчате по угорнини и надолнини, истовремено обезбедувајќи ви го потребниот стисок на карпестиот терен.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел од мрежа, синтетичка кожа и текстил
 • Flywire систем
 • Јазиче и јазик за пети
 • Гумен ѓон со конусни жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV3853-100
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DR2686-400
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DJ6158-006
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Помош