Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
NIKE Zoom Superfly 9 ACAD
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(DX1822-405)
NIKE

NIKE Zoom Superfly 9 ACAD

Претходна цена
5.690 ДЕН
Моментална цена
5.690 ДЕН
Цена со попуст
4.552 ДЕН
Заштеда: 1.138 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike ZOOM SUPERFLY 9 ACAD се детски патики за фудбал за тинејџери. Визуелната инспирација од цветните улички од лаванда е прикачена на најбрзите патики на Nike, одобрени од фудбалска легенда. Овој уникатен пар патики, без врвки, е дизајниран за деца кои сакаат да доминираат на улиците, терените и внатрешните површини. Перничето Air Zoom обезбедува удобност за време на цели 90 минути игра и брзи движења на нозете. Ѓонот обезбедува сигурна влечна сила потребна за брзи движења. Не трошете време на врзување на врвките, уживајте во спортот со пријателите подолго. Потопете го стапалото како да облекувате чорапи и безбедно изведувајте долги додавања или удари од пенали. Ултра тенката прекривка NikeSkin ве приближува до топката за прецизен допир при големи брзини. Спецификација: Унисекс детски патики за фудбал Дизајниран за кратки пресеци и синтетички површини Единица Air Zoom Влечен гумен ѓон Без врвки Преклоп на NikeSkin Јазиче и јазик за пети.
Подетално

Nike ZOOM SUPERFLY 9 ACAD се детски патики за фудбал за тинејџери. Визуелната инспирација од цветните улички од лаванда е прикачена на најбрзите патики на Nike, одобрени од фудбалска легенда. Овој уникатен пар патики, без врвки, е дизајниран за деца кои сакаат да доминираат на улиците, терените и внатрешните површини. Перничето Air Zoom обезбедува удобност за време на цели 90 минути игра и брзи движења на нозете. Ѓонот обезбедува сигурна влечна сила потребна за брзи движења. Не трошете време на врзување на врвките, уживајте во спортот со пријателите подолго. Потопете го стапалото како да облекувате чорапи и безбедно изведувајте долги додавања или удари од пенали. Ултра тенката прекривка NikeSkin ве приближува до топката за прецизен допир при големи брзини.
Спецификација:

 • Унисекс детски патики за фудбал
 • Дизајниран за кратки пресеци и синтетички површини
 • Единица Air Zoom
 • Влечен гумен ѓон
 • Без врвки
 • Преклоп на NikeSkin
 • Јазиче и јазик за пети

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош