Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
adidas Grand Court
Машки патики за тенис
Код на производ:
(GW9251)
adidas

adidas Grand Court

Претходна цена
3.488 ДЕН
Моментална цена
3.488 ДЕН
Моментална цена
3.488 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7 7
 • 7- 7-
 • 8 8
 • 8- 8-
 • 9 9
 • 9- 9-
 • 10 10
 • 10- 10-
 • 11 11
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките патики во стилот на adidas Grand Court се инспирирани од изгледот на тениските патики. Реновираните класични патики потсетуваат на традицијата на квалитет. Време е да ги пополните празнините во вашата ретро колекција на патики, а можете да започнете со овој модел. Дизајнерите го разгледаа секој елемент и додадоа цврст ѓон што подобро се фаќа дури и на влажен терен. Мазната синтетичка кожа на горниот дел и логото на брендот покажуваат дека сте останале доследни на своите корени и на кој тим припаѓате. Лежерниот модел се движи од тениското игралиште на градските улици и носи спортски комфор. Гумениот ѓон придонесува за издржливоста и долговечноста на моделот. Тие се делумно направени од рециклирани материјали како дел од мисијата на adidas да ја намали употребата на пластика. Спецификација: Lifestyle машки патики Врвки Синтетичка постава Плиток профил Primegreen производ Конструкција за потпора налик на чорап Состав на горниот дел: синтетика Гумен ѓон.
Подетално

Машките патики во стилот на adidas Grand Court се инспирирани од изгледот на тениските патики. Реновираните класични патики потсетуваат на традицијата на квалитет. Време е да ги пополните празнините во вашата ретро колекција на патики, а можете да започнете со овој модел. Дизајнерите го разгледаа секој елемент и додадоа цврст ѓон што подобро се фаќа дури и на влажен терен. Мазната синтетичка кожа на горниот дел и логото на брендот покажуваат дека сте останале доследни на своите корени и на кој тим припаѓате. Лежерниот модел се движи од тениското игралиште на градските улици и носи спортски комфор. Гумениот ѓон придонесува за издржливоста и долговечноста на моделот. Тие се делумно направени од рециклирани материјали како дел од мисијата на adidas да ја намали употребата на пластика.
Спецификација:

 • Lifestyle машки патики
 • Врвки
 • Синтетичка постава
 • Плиток профил
 • Primegreen производ
 • Конструкција за потпора налик на чорап
 • Состав на горниот дел: синтетика
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Тенис
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  10
  10-
  11
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош