Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
Детски патики
Код на производ:
(DM4194-006)
NIKE

NIKE Downshifter 12

Претходна цена
4.290 ДЕН
Моментална цена
4.290 ДЕН
Моментална цена
4.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5Y 3.5Y
 • 4Y 4Y
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 5Y
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 6Y
 • 6.5Y 6.5Y
 • 7Y 7Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Downshifter 12 се детски патики lifestyle за целодневна удобност за големите деца. Без разлика дали уживате во слободното време после училиште или се загревате за продуктивен тренинг, овие патики ќе направат да се чувствувате посигурни од кога било досега. Мрежестата мрежа и текстилниот горен дел што дише придонесуваат за лесно чувство и ги одржуваат вашите стапала свежи наутро. Меката пена под нозете обезбедува амортизација и поддршка кога трчате и скокате. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и јазиче на потпетица што го олеснува облекувањето и соблекувањето. Производот е направен од најмалку 20% рециклирана содржина. Ѓонот за патики Downshifter 12 е исполнет со уште повеќе гума од претходните модели, бидејќи издржливоста никогаш не е доволна. Содржи приближно 9% Nike Grind направен од рециклиран производствен отпад. Доколку сакате функционални и модерни патики, овие Nike патики се вашиот вистински избор.Спецификации: Детски lifestyle патики за големи деца Плиток профил Лого на Nike Јазиче за пети Врвки Лесна мрежа и текстил во горниот дел Најмалку 20% рециклирана содржина9% Nike Grind Гумен ѓон.
Подетално

Nike Downshifter 12 се детски патики lifestyle за целодневна удобност за големите деца. Без разлика дали уживате во слободното време после училиште или се загревате за продуктивен тренинг, овие патики ќе направат да се чувствувате посигурни од кога било досега. Мрежестата мрежа и текстилниот горен дел што дише придонесуваат за лесно чувство и ги одржуваат вашите стапала свежи наутро. Меката пена под нозете обезбедува амортизација и поддршка кога трчате и скокате. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и јазиче на потпетица што го олеснува облекувањето и соблекувањето. Производот е направен од најмалку 20% рециклирана содржина. Ѓонот за патики Downshifter 12 е исполнет со уште повеќе гума од претходните модели, бидејќи издржливоста никогаш не е доволна. Содржи приближно 9% Nike Grind направен од рециклиран производствен отпад. Доколку сакате функционални и модерни патики, овие Nike патики се вашиот вистински избор.
Спецификации:

 • Детски lifestyle патики за големи деца
 • Плиток профил
 • Лого на Nike
 • Јазиче за пети
 • Врвки
 • Лесна мрежа и текстил во горниот дел
 • Најмалку 20% рециклирана содржина9% Nike Grind
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5Y
  4Y
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y
  5.5Y 38 24
  6Y
  6.5Y
  7Y
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош