Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
Детски патики
Код на производ:
(DJ6040-800)
NIKE

NIKE Flex Runner 2

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 13C
 • 1Y 1Y
 • 1.5Y 1.5Y
 • 2Y 2Y
 • 2.5Y 2.5Y
 • 3Y 3Y
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 12.5
 • 13.5 13.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Flex Runner 2 се детски патики за помали деца. Направено за активни деца, кои сакаат да играат цел ден. Комбинацијата на материјали во горниот дел обезбедува допир на светлина, воздухопловност и ја задржува утринската свежина на малите стапала. Растегливиот дизајн на патиките, без врвки и со јазиче за потпетица и јазик, го олеснува облекувањето на патиките со пријатно и сигурно чувство. Ременот на средината на стапалото, ременот на петицата и кожата на страната го стабилизираат вклопувањето. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. На задната страна на патиките има пена која создава облик на крила околу петицата за дополнителна стабилност при движење во различни насоки. Флексибилниот ѓон од пена е дизајниран со жлебови така што секој чекор се чувствува природно и стабилно. Спецификација: Детски патики за помали деца Дизајн што може да се растегнува Јазиче и јазик за пети Лого на Nike Флексибилен ѓон.
Подетално

Nike Flex Runner 2 се детски патики за помали деца. Направено за активни деца, кои сакаат да играат цел ден. Комбинацијата на материјали во горниот дел обезбедува допир на светлина, воздухопловност и ја задржува утринската свежина на малите стапала. Растегливиот дизајн на патиките, без врвки и со јазиче за потпетица и јазик, го олеснува облекувањето на патиките со пријатно и сигурно чувство. Ременот на средината на стапалото, ременот на петицата и кожата на страната го стабилизираат вклопувањето. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. На задната страна на патиките има пена која создава облик на крила околу петицата за дополнителна стабилност при движење во различни насоки. Флексибилниот ѓон од пена е дизајниран со жлебови така што секој чекор се чувствува природно и стабилно.
Спецификација:

 • Детски патики за помали деца
 • Дизајн што може да се растегнува
 • Јазиче и јазик за пети
 • Лого на Nike
 • Флексибилен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C
  1Y
  1.5Y
  2Y
  2.5Y
  3Y
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5
  13.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош