Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
NIKE Air Max SC
Детски патики
Код на производ:
(CZ5356-011)
NIKE

NIKE Air Max SC

Претходна цена
4.290 ДЕН
Моментална цена
4.290 ДЕН
Моментална цена
4.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 13C
 • 1Y 1Y
 • 1.5Y 1.5Y
 • 2Y 2Y
 • 2.5Y 2.5Y
 • 3Y 3Y
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 12.5
 • 13.5 13.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Max SC е детска патика со технологија за воздух во ѓонот што ќе го поддржи секој чекор. Горниот дел е направен од комбинација на кожа, текстил и мрежа за издржлива потпора на стапалата и чувство за дишење што и овозможува на кожата да дише. Средниот ѓон од пена, во комбинација со единицата за воздух Max Air, го намалува притисокот врз стапалото и обезбедува мека удобност. Гумениот ѓон оптимално се прилепува на површината и овозможува издржливост при носење патики.Спецификација: Детски патики Воздушна единица Горен дел од кожа и текстил Гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Max SC е детска патика со технологија за воздух во ѓонот што ќе го поддржи секој чекор. Горниот дел е направен од комбинација на кожа, текстил и мрежа за издржлива потпора на стапалата и чувство за дишење што и овозможува на кожата да дише. Средниот ѓон од пена, во комбинација со единицата за воздух Max Air, го намалува притисокот врз стапалото и обезбедува мека удобност. Гумениот ѓон оптимално се прилепува на површината и овозможува издржливост при носење патики.
Спецификација:

 • Детски патики
 • Воздушна единица
 • Горен дел од кожа и текстил
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C
  1Y
  1.5Y
  2Y
  2.5Y
  3Y
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5
  13.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики AO2372-111
  4.263 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DH9394-002
  3.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DH9394-601
  3.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.290 ДЕН
  Помош