Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
NIKE ZoomX Zegama
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DH0623-301)
NIKE

NIKE ZoomX Zegama

Претходна цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Цена со попуст
9.112 ДЕН
Заштеда: 2.278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 8
 • 8.5 8.5
 • 9.5 9.5
 • 10 10
 • 11 11
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Посетете нерамен, бескомпромисен терен во машките патики за трчање на патека Nike ZoomX Zegama. Дизајнирани со поголем стисок и стабилност, помагаат да се намали заморот и да се заштитите од удари, за да можете да продолжите да се качувате кога теренот станува каллив и валкан. Без разлика дали се работи за стрмно и карпесто искачување, или непречено спуштање, чувствувајте се самоуверено кога ќе одлучите да го поминете. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост додека внатрешната конструкција на петицата обезбедува стабилност на сите варијации на патеката. Лесниот среден ѓон Nike Zoom X е подигнат за да ви даде поголема заштита при подолги протегања на вашето трчање. Логото на Nike јасно зборува за вашата љубов кон овој бренд, а јазичето на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето. Подлабоките и разновидни жлебови, нагласени со поголемо растојание, обезбедуваат одлична влечна сила на технички терен. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил Врвки Лого на Nike Јазиче за пети Мрежест горен дел Nike Zoom X Ѓон со длабоки жлебови.
Подетално

Посетете нерамен, бескомпромисен терен во машките патики за трчање на патека Nike ZoomX Zegama. Дизајнирани со поголем стисок и стабилност, помагаат да се намали заморот и да се заштитите од удари, за да можете да продолжите да се качувате кога теренот станува каллив и валкан. Без разлика дали се работи за стрмно и карпесто искачување, или непречено спуштање, чувствувајте се самоуверено кога ќе одлучите да го поминете. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост додека внатрешната конструкција на петицата обезбедува стабилност на сите варијации на патеката. Лесниот среден ѓон Nike Zoom X е подигнат за да ви даде поголема заштита при подолги протегања на вашето трчање. Логото на Nike јасно зборува за вашата љубов кон овој бренд, а јазичето на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето. Подлабоките и разновидни жлебови, нагласени со поголемо растојание, обезбедуваат одлична влечна сила на технички терен.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лого на Nike
 • Јазиче за пети
 • Мрежест горен дел
 • Nike Zoom X
 • Ѓон со длабоки жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  8
  8.5
  9.5
  10
  11
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DD9293-401
  3.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.890 ДЕН
  Помош