Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm
Машки патики за трчање
Код на производ:
(3025448-001)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Hovr Sonic 5 Storm

Претходна цена
9.590 ДЕН
Моментална цена
9.590 ДЕН
Цена со попуст
7.193 ДЕН
Заштеда: 2.397 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 8
 • 8.5 8.5
 • 9.5 9.5
 • 10 10
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Under Armour HOVR Sonic 5 Storm е врвна машка патика за трчање дизајнирана за сите тркачи на кои им е потребна флексибилност, удобност и разновидност на патеката. Имаат многу атрактивен дизајн, висока функционалност и се вистински сојузник во постигнување подобри резултати за време на тренинзите. Благодарение на технологијата UA HOVR™, овие патики се лесни како пердув, обезбедуваат силна реакција, го елиминираат ударот и ја враќаат енергијата при секој контакт со земјата. Мрежестиот горен дел има својства на компресија, совршено ги обвиткува стапалата, овозможува постојана циркулација на воздухот и максимална брзина. Целиот горен дел од патиката го гушка стапалото и дава стратешка поддршка токму онаму каде што е потребно. Надворешниот дел на петицата е зајакнат и обезбедува дополнителна поддршка со фиксирање на стапалото. Моделираната влошка EVA се прилагодува на контурите на вашето стапало и дополнително придонесува за удобност и висока одзивност. Гумениот ѓон под палецот и петицата е издржлив и траен и помага при апсорпција на шок кога ќе дојде во контакт со земјата. Спецификација: Машки патики Плиток профил Врвки Гумен ѓон Горен дел кој дише Лого на Under Armour.
Подетално

Under Armour HOVR Sonic 5 Storm е врвна машка патика за трчање дизајнирана за сите тркачи на кои им е потребна флексибилност, удобност и разновидност на патеката. Имаат многу атрактивен дизајн, висока функционалност и се вистински сојузник во постигнување подобри резултати за време на тренинзите. Благодарение на технологијата UA HOVR™, овие патики се лесни како пердув, обезбедуваат силна реакција, го елиминираат ударот и ја враќаат енергијата при секој контакт со земјата. Мрежестиот горен дел има својства на компресија, совршено ги обвиткува стапалата, овозможува постојана циркулација на воздухот и максимална брзина. Целиот горен дел од патиката го гушка стапалото и дава стратешка поддршка токму онаму каде што е потребно. Надворешниот дел на петицата е зајакнат и обезбедува дополнителна поддршка со фиксирање на стапалото. Моделираната влошка EVA се прилагодува на контурите на вашето стапало и дополнително придонесува за удобност и висока одзивност. Гумениот ѓон под палецот и петицата е издржлив и траен и помага при апсорпција на шок кога ќе дојде во контакт со земјата. Спецификација:

 • Машки патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Гумен ѓон
 • Горен дел кој дише
 • Лого на Under Armour

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  8
  8.5
  9.5
  10
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош