Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
NIKE Jordan Max Aura 4
Детски патики за кошарка
Код на производ:
(DQ8404-061)
NIKE

NIKE Jordan Max Aura 4

Претходна цена
6.390 ДЕН
Моментална цена
6.390 ДЕН
Цена со попуст
5.112 ДЕН
Заштеда: 1.278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4Y 4Y
 • 4.5Y 4.5Y
 • 5Y 5Y
 • 6Y 6Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Инспирирани од кошарката, детските унисекс кошаркарски патики за тинејџери Nike Jordan Max Aura 4 ги земаат знаците од нивните претходници. Класичните детали се појавуваат на брендираниот ѓон, извезена графика на јазикот и видлива воздушна единица во петицата. Вистинската и синтетичка кожа се комбинираат со цврст полиестер за да создадат еластичен, но издржлив горен дел. Видливата единица Air Max обезбедува лесно амортизирање и удобност под петицата. Футуристичките бранови на шарата на гумениот ѓон обезбедуваат добра тракција на сите површини. Спецификација: Полудлабок профил Врвки Горен дел од вистинска и вештачка кожа и полиестер Единица Air Max Гумен ѓон.
Подетално

Инспирирани од кошарката, детските унисекс кошаркарски патики за тинејџери Nike Jordan Max Aura 4 ги земаат знаците од нивните претходници. Класичните детали се појавуваат на брендираниот ѓон, извезена графика на јазикот и видлива воздушна единица во петицата. Вистинската и синтетичка кожа се комбинираат со цврст полиестер за да создадат еластичен, но издржлив горен дел. Видливата единица Air Max обезбедува лесно амортизирање и удобност под петицата. Футуристичките бранови на шарата на гумениот ѓон обезбедуваат добра тракција на сите површини.
Спецификација:

 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Горен дел од вистинска и вештачка кожа и полиестер
 • Единица Air Max
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  4Y
  4.5Y
  5Y
  6Y
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош