Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
Машки патики за трчање
Код на производ:
(CI9923-105)
NIKE

NIKE Air Zoom Tempo NEXT%

Претходна цена
14.890 ДЕН
Моментална цена
14.890 ДЕН
Цена со попуст
11.912 ДЕН
Заштеда: 2.978 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 8
 • 8.5 8.5
 • 9 9
 • 9.5 9.5
 • 10 10
 • 11 11
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Zoom Tempo NEXT% се машки патики за трчање со супериорни перформанси за трчање. При дизајнирањето на овие патики користени се искуствата на стотици спортисти. Синтетичкиот горен дел совршено го обвиткува стапалото, додека ткаенината Flyknit обезбедува дишење и стилски изглед на брзина. Средниот ѓон содржи Nike ZoomX пена која ви дава оптимално враќање на енергијата и го намалува притисокот врз стапалата. Видливата единица Zoom Air обезбедува висока одзивност, а технологијата Nike React на петицата е лесна и издржлива, за да го одржува стапалото удобно и безбедно. Асиметричните врвки и даваат сигурност на петицата, а јазичето на петицата овозможува лесно облекување. Гумениот ѓон нуди одлично држење на различни површини. Овие удобни патики за секојдневен тренинг се доволно издржливи за да истрчаат многу километри во нив. Спецификација: Машки патики Горен дел од синтетичка и Flyknit ткаенина Плиток профил Асиметрични врвки Среден ѓон со Nike React пена Гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Zoom Tempo NEXT% се машки патики за трчање со супериорни перформанси за трчање. При дизајнирањето на овие патики користени се искуствата на стотици спортисти. Синтетичкиот горен дел совршено го обвиткува стапалото, додека ткаенината Flyknit обезбедува дишење и стилски изглед на брзина. Средниот ѓон содржи Nike ZoomX пена која ви дава оптимално враќање на енергијата и го намалува притисокот врз стапалата. Видливата единица Zoom Air обезбедува висока одзивност, а технологијата Nike React на петицата е лесна и издржлива, за да го одржува стапалото удобно и безбедно. Асиметричните врвки и даваат сигурност на петицата, а јазичето на петицата овозможува лесно облекување. Гумениот ѓон нуди одлично држење на различни површини. Овие удобни патики за секојдневен тренинг се доволно издржливи за да истрчаат многу километри во нив.
Спецификација:

 • Машки патики
 • Горен дел од синтетичка и Flyknit ткаенина
 • Плиток профил
 • Асиметрични врвки
 • Среден ѓон со Nike React пена
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  8
  8.5
  9
  9.5
  10
  11
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DH0623-301
  9.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.390 ДЕН
  Помош