Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
Детски патики
Код на производ:
(BQ5451-122)
NIKE

NIKE Court Borough Low 2

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.190 ДЕН
Моментална цена
3.190 ДЕН
Моментална цена
3.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Court Borough Low 2 се lifestyle патики за момчиња и девојчиња, со препознатлив изглед и квалитет. Неверојатно лесни, овие патики ќе донесат совршена удобност и спортски стил на најмладите членови на тимот на Nike. Тие се структурирани и поддржуваат, и имаат ретро кошаркарски изглед, па малите можат да изгледаат како вистински мали кошаркарски ѕвезди на и надвор од теренот. Кожниот горен дел им дава класичен изглед, од една страна, додека од друга страна ги прави издржливи и лесни за одржување. Еластичните врвки и велкрото го прават облекувањето и соблекувањето едноставно. Гумениот ѓон обезбедува добро држење и стабилност на различни површини, што ќе им обезбеди на вашите малечки безбедно чекорење во секое време.Спецификација: Lifestyle патики за деца Плиток профил Еластични врвки и велкро Кожен горен дел Гумен ѓон.
Подетално

Nike Court Borough Low 2 се lifestyle патики за момчиња и девојчиња, со препознатлив изглед и квалитет. Неверојатно лесни, овие патики ќе донесат совршена удобност и спортски стил на најмладите членови на тимот на Nike. Тие се структурирани и поддржуваат, и имаат ретро кошаркарски изглед, па малите можат да изгледаат како вистински мали кошаркарски ѕвезди на и надвор од теренот. Кожниот горен дел им дава класичен изглед, од една страна, додека од друга страна ги прави издржливи и лесни за одржување. Еластичните врвки и велкрото го прават облекувањето и соблекувањето едноставно. Гумениот ѓон обезбедува добро држење и стабилност на различни површини, што ќе им обезбеди на вашите малечки безбедно чекорење во секое време.
Спецификација:

 • Lifestyle патики за деца
 • Плиток профил
 • Еластични врвки и велкро
 • Кожен горен дел
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики AO2372-111
  4.263 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.090 ДЕН
  Помош