Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas EASTRAIL 2.0 RAIN.RDY
Машки outdoor патики
Код на производ:
(GZ3015)
adidas

adidas EASTRAIL 2.0 RAIN.RDY

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
6.988 ДЕН
Моментална цена
6.988 ДЕН
Цена со попуст
5.590 ДЕН
Заштеда: 1.398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas EASTRAIL 2.0 RAIN.RDY се планинарски патики за дождливо време, делумно направени од рециклирани материјали. Најдете го она што ве „вози“ на патеката и ќе се чувствувате како да можете да планинарите засекогаш. Овие аdidas патики за планинарење ќе ве одржуваат суви и удобни дури и во влажни услови благодарение на технологијата RAIN.RDY која ја блокира влагата. Ѓонот Traxion обезбедува влечење во повеќе насоки за да го одржите вашиот чекор стабилен и безбеден на лизгави и нерамни површини. Спецификација: Патики за планинарење Плиток профил Врвки Водоотпорен мрежест горен дел со синтетички прекривки отпорни на триење Формирана влошка ЕВА среден ѓон Водоотпорна завршница без PFC Траксион ѓон Горниот дел содржи минимум 50% рециклиран материјал.
Подетално

adidas EASTRAIL 2.0 RAIN.RDY се планинарски патики за дождливо време, делумно направени од рециклирани материјали. Најдете го она што ве „вози“ на патеката и ќе се чувствувате како да можете да планинарите засекогаш. Овие аdidas патики за планинарење ќе ве одржуваат суви и удобни дури и во влажни услови благодарение на технологијата RAIN.RDY која ја блокира влагата. Ѓонот Traxion обезбедува влечење во повеќе насоки за да го одржите вашиот чекор стабилен и безбеден на лизгави и нерамни површини.
Спецификација:

 • Патики за планинарење
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Водоотпорен мрежест горен дел со синтетички прекривки отпорни на триење
 • Формирана влошка
 • ЕВА среден ѓон
 • Водоотпорна завршница без PFC
 • Траксион ѓон
 • Горниот дел содржи минимум 50% рециклиран материјал

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GZ3016
  4.472 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.388 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош