Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
Детски патики
Код на производ:
(DJ6038-001)
NIKE

NIKE Flex Runner 2

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Flex Runner 2 се детски патики за трчање наменети за поголеми деца. Направено за активни деца, кои сакаат да играат цел ден. Комбинацијата на материјали во горниот дел обезбедува допир на светлина, дишење и ги одржува стапалата свежи наутро. Растегливиот дизајн на патиките, без врвки, го олеснува облекувањето на патиките со пријатно и сигурно чувство. Ременот на средината на стапалото, ременот на петицата и кожата на страната го стабилизираат вклопувањето. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. Задниот дел на патиките има пена која создава крилеста форма и обезбедува дополнителна стабилност кога децата се движат во различни насоки. Горниот дел на патиките е зајакнат кај прстите за дополнителна стабилност. Флексибилниот ѓон од пена е дизајниран со жлебови така што секој чекор се чувствува природно и стабилно. Спецификација: Детски патики за трчање за поголеми деца Дизајн што може да се растегнува Јазиче и јазик за пети Плиток профил Прозрачна ткаенина напред Лого на Nike Флексибилен ѓон.
Подетално

Nike Flex Runner 2 се детски патики за трчање наменети за поголеми деца. Направено за активни деца, кои сакаат да играат цел ден. Комбинацијата на материјали во горниот дел обезбедува допир на светлина, дишење и ги одржува стапалата свежи наутро. Растегливиот дизајн на патиките, без врвки, го олеснува облекувањето на патиките со пријатно и сигурно чувство. Ременот на средината на стапалото, ременот на петицата и кожата на страната го стабилизираат вклопувањето. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. Задниот дел на патиките има пена која создава крилеста форма и обезбедува дополнителна стабилност кога децата се движат во различни насоки. Горниот дел на патиките е зајакнат кај прстите за дополнителна стабилност. Флексибилниот ѓон од пена е дизајниран со жлебови така што секој чекор се чувствува природно и стабилно.
Спецификација:

 • Детски патики за трчање за поголеми деца
 • Дизајн што може да се растегнува
 • Јазиче и јазик за пети
 • Плиток профил
 • Прозрачна ткаенина напред
 • Лого на Nike
 • Флексибилен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DO6489-001
  5.733 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.190 ДЕН
  Помош