Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Court Legacy
NIKE Court Legacy
NIKE Court Legacy
NIKE Court Legacy
Детски патики
Код на производ:
(DA5381-116)
NIKE

NIKE Court Legacy

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Lifestyle патики на Nike Court Legacy за мали деца се инспирирани од изгледот на тениските чевли. Класичниот тениски стил ќе ја истакне секоја облека. Издржливи и удобни, тие се сè што им е потребно на децата за активен ден полн со истражување. Vintage шевовите и ретро Swoosh се поврзани со победа во три сета. Горниот дел од природна кожа носи беспрекорен стил и удобност за игра, комплет, натпревар. Еластичните врвки и велкрото го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Гумениот ѓон со шема на шевронен има одлични влечни својства. Спецификација: Lifestyle патики за помали деца Плиток профил Еластични врвки и велкро Горен дел од вистинска кожа Гумен ѓон со дезен од шевронен.
Подетално

Lifestyle патики на Nike Court Legacy за мали деца се инспирирани од изгледот на тениските чевли. Класичниот тениски стил ќе ја истакне секоја облека. Издржливи и удобни, тие се сè што им е потребно на децата за активен ден полн со истражување. Vintage шевовите и ретро Swoosh се поврзани со победа во три сета. Горниот дел од природна кожа носи беспрекорен стил и удобност за игра, комплет, натпревар. Еластичните врвки и велкрото го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Гумениот ѓон со шема на шевронен има одлични влечни својства.
Спецификација:

 • Lifestyle патики за помали деца
 • Плиток профил
 • Еластични врвки и велкро
 • Горен дел од вистинска кожа
 • Гумен ѓон со дезен од шевронен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики AO2372-111
  4.263 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.090 ДЕН
  Помош