Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DM1123-100)
NIKE

NIKE LeBron Witness 7

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
8.090 ДЕН
Моментална цена
8.090 ДЕН
Моментална цена
8.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 11 45 29
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките кошаркарски патики Nike LeBron Witness 7 се најлесниот модел на LeBron, со поддршка што може да ви помогне да останете пред противникот. Видлива единица Air Max со цела должина е вградена во средна ѓон со низок профил, со обвивка од пена, за поддршка при странично движење. Воздухот е специјално поставен во предниот дел за да ја намали тежината и да ја зголеми реакцијата. Прозрачната, зајакната мрежа во горниот дел обезбедува удобно, лесно вклопување, од ременот на предниот дел до надворешните обликувани делови. Пената и мрежниот јазик ја зголемуваат удобноста, а јазичето на петицата го олеснува облекувањето и вадењето. Издржливиот гумен ѓон е поделен и делумно исечен под лакот за полесно флексирање, а има и класичен шаблон од шевронен. Засилените шевови долж страните обезбедуваат цврсто вклопување, за целосна поддршка на стапалото. Спецификација: Машки кошаркарски патики Плиток профил Врвки Мрежест горен дел Единица Air Max со целосна должина Пена и мрежен јазик Јазиче за пети Лого на Nike Гумен ѓон со дезен од шевронен.
Подетално

Машките кошаркарски патики Nike LeBron Witness 7 се најлесниот модел на LeBron, со поддршка што може да ви помогне да останете пред противникот. Видлива единица Air Max со цела должина е вградена во средна ѓон со низок профил, со обвивка од пена, за поддршка при странично движење. Воздухот е специјално поставен во предниот дел за да ја намали тежината и да ја зголеми реакцијата. Прозрачната, зајакната мрежа во горниот дел обезбедува удобно, лесно вклопување, од ременот на предниот дел до надворешните обликувани делови. Пената и мрежниот јазик ја зголемуваат удобноста, а јазичето на петицата го олеснува облекувањето и вадењето. Издржливиот гумен ѓон е поделен и делумно исечен под лакот за полесно флексирање, а има и класичен шаблон од шевронен. Засилените шевови долж страните обезбедуваат цврсто вклопување, за целосна поддршка на стапалото.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Единица Air Max со целосна должина
 • Пена и мрежен јазик
 • Јазиче за пети
 • Лого на Nike Гумен ѓон со дезен од шевронен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  11 45 29
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош