Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
adidas PUREBOOST 22
Машки патики за трчање
Код на производ:
(HQ8589)
adidas

adidas PUREBOOST 22

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
8.088 ДЕН
Моментална цена
8.088 ДЕН
Моментална цена
8.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas PUREBOOST 22 се машки патики за трчање на кратки патеки направени делумно од рециклирани материјали. Не ви треба многу за да трчате. Нешто за оживување, плејлиста и овие аdidas патики за трчање ќе ви бидат доволни за следните неколку километри. Амортизирани и одговорни, овие патики се ултра удобни и дизајнирани за кратки дневни тренинзи за трчање. adidas BOOST обезбедува неверојатно враќање на енергијата со секој чекор, а гумениот ѓон Stretchweb обезбедува флексибилност под нозете за дополнителна енергија за време на вашето трчање. Спецификација: Машки патики за трчање за пократки растојанија Плиток профил Врвки Мрежест горен дел Текстилна облога BOOST среден ѓон Наклон на средниот ѓон: 10 mm (пета: 20 mm / преден дел од стапалото: 10 mm) Stretchweb гумен ѓон.
Подетално

adidas PUREBOOST 22 се машки патики за трчање на кратки патеки направени делумно од рециклирани материјали. Не ви треба многу за да трчате. Нешто за оживување, плејлиста и овие аdidas патики за трчање ќе ви бидат доволни за следните неколку километри. Амортизирани и одговорни, овие патики се ултра удобни и дизајнирани за кратки дневни тренинзи за трчање. adidas BOOST обезбедува неверојатно враќање на енергијата со секој чекор, а гумениот ѓон Stretchweb обезбедува флексибилност под нозете за дополнителна енергија за време на вашето трчање.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање за пократки растојанија
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Текстилна облога
 • BOOST среден ѓон
 • Наклон на средниот ѓон: 10 mm (пета: 20 mm / преден дел од стапалото: 10 mm)
 • Stretchweb гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  7- 41 1/3 25.5
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош