Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
Детски патики
Код на производ:
(DJ6039-008)
NIKE

NIKE Flex Runner 2

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2C 17 8
 • 3C 18.5 9
 • 4C 19.5 10
 • 5C 21 11
 • 6C 22 12
 • 7C 23.5 13
 • 8C 25 14
 • 9C 26 15
 • 10C 27 16
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Flex Runner 2 се детски патики, дизајнирани за задоволство на вашите бебиња. Направени се за активни бебиња, бебиња во движење од креветчето до игралиштето. Комбинацијата на материјали во горниот дел обезбедува допир на светлина, воздухопловност и ја задржува утринската свежина. Растегливиот дизајн на патиките го олеснува вклопувањето на малите стапала со пријатно и сигурно чувство. Ременот на средината на стапалото, ременот на петицата и кожата на страната го стабилизираат вклопувањето. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. Задниот дел на патиките има пена која дава дополнителна стабилност кога бебињата се движат во различни насоки. Јазичето на петицата и јазикот го олеснуваат ставањето и вадењето. Флексибилниот ѓон е дизајниран со жлебови за секој чекор да изгледа природно, што е особено важно за бебињата кои учат да одат. Спецификација: Детски патики за бебиња Дизајн што може да се растегнува Јазиче и јазик за пети Лого на Nike Флексибилен.
Подетално

Nike Flex Runner 2 се детски патики, дизајнирани за задоволство на вашите бебиња. Направени се за активни бебиња, бебиња во движење од креветчето до игралиштето. Комбинацијата на материјали во горниот дел обезбедува допир на светлина, воздухопловност и ја задржува утринската свежина. Растегливиот дизајн на патиките го олеснува вклопувањето на малите стапала со пријатно и сигурно чувство. Ременот на средината на стапалото, ременот на петицата и кожата на страната го стабилизираат вклопувањето. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. Задниот дел на патиките има пена која дава дополнителна стабилност кога бебињата се движат во различни насоки. Јазичето на петицата и јазикот го олеснуваат ставањето и вадењето. Флексибилниот ѓон е дизајниран со жлебови за секој чекор да изгледа природно, што е особено важно за бебињата кои учат да одат.
Спецификација:

 • Детски патики за бебиња
 • Дизајн што може да се растегнува
 • Јазиче и јазик за пети
 • Лого на Nike
 • Флексибилен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  2C 17 8
  3C 18.5 9
  4C 19.5 10
  5C 21 11
  6C 22 12
  7C 23.5 13
  8C 25 14
  9C 26 15
  10C 27 16
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош