Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
Детски патики
Код на производ:
(BQ5448-122)
NIKE

NIKE Court Borough Low 2 SE

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
3.890 ДЕН
Моментална цена
3.890 ДЕН
Моментална цена
3.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Court Borough Low 2 SE се lifestyle патики за малку поголеми момчиња носат редизајниран ретро стил инспириран од изгледот на кошаркарските патики. Издржлив, удобен горен дел од вистинска кожа и влечен надворешен ѓон со кружни дезени им оддава почит на кошаркарските чевли од минатото. Перфорираната текстура на овие патики овозможува оптимална циркулација на воздухот и значително го намалува потењето на нозете. Кожниот горен дел се прилагодува на обликот на стапалото, поддржувајќи го секој чекор на детето. Јазичето за влечење на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето на патиката. Направете вашите деца да изгледаат како играчи на NBA на теренот и надвор од него секој ден.Спецификација: Патики за постари момчиња – lifestyle Плиток профил Врвки Горен материјал: вистинска кожа Повлечете ја јазичето на петицата Лого на Swoosh Гумен ѓон.
Подетално

Nike Court Borough Low 2 SE се lifestyle патики за малку поголеми момчиња носат редизајниран ретро стил инспириран од изгледот на кошаркарските патики. Издржлив, удобен горен дел од вистинска кожа и влечен надворешен ѓон со кружни дезени им оддава почит на кошаркарските чевли од минатото. Перфорираната текстура на овие патики овозможува оптимална циркулација на воздухот и значително го намалува потењето на нозете. Кожниот горен дел се прилагодува на обликот на стапалото, поддржувајќи го секој чекор на детето. Јазичето за влечење на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето на патиката. Направете вашите деца да изгледаат како играчи на NBA на теренот и надвор од него секој ден.
Спецификација:

 • Патики за постари момчиња – lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен материјал: вистинска кожа
 • Повлечете ја јазичето на петицата
 • Лого на Swoosh
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош