Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
NIKE Air Max Dawn
Детски патики
Код на производ:
(DH3157-004)
NIKE

NIKE Air Max Dawn

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
6.490 ДЕН
Моментална цена
6.490 ДЕН
Цена со попуст
4.543 ДЕН
Заштеда: 1.947 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Нов ден во светот на Air Max со Nike Air Max Dawn детските патики за тинејџери. Комбинацијата од рециклиран велур и други материјали на горниот дел носи ретро изглед на Nike. Лесниот гумен надворешен ѓон со приближно 5% рециклирана гума Nike Grind ви дава издржлива влечна сила. Единицата Air Max во пределот на петицата и меката пена под нозете ви обезбедуваат кадифен и лесен амортизирање. Донесуваме класични вибрации со меки детали од велур и градиме изглед за иднината со патики направени од најмалку 20% рециклиран материјал. Едноставни, разновидни и удобни - не можете да погрешите кога ќе го започнете денот со детските патики за животен стил Nike Air Max Dawn. Спецификација: Плиток профил Врвки Горен дел во велур и комбинација на материјали Единица Air Max во пределот на петицата Пенесто газиште Тенок гумен ѓон.
Подетално

Нов ден во светот на Air Max со Nike Air Max Dawn детските патики за тинејџери. Комбинацијата од рециклиран велур и други материјали на горниот дел носи ретро изглед на Nike. Лесниот гумен надворешен ѓон со приближно 5% рециклирана гума Nike Grind ви дава издржлива влечна сила. Единицата Air Max во пределот на петицата и меката пена под нозете ви обезбедуваат кадифен и лесен амортизирање. Донесуваме класични вибрации со меки детали од велур и градиме изглед за иднината со патики направени од најмалку 20% рециклиран материјал. Едноставни, разновидни и удобни - не можете да погрешите кога ќе го започнете денот со детските патики за животен стил Nike Air Max Dawn.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел во велур и комбинација на материјали
 • Единица Air Max во пределот на петицата
 • Пенесто газиште
 • Тенок гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DH9738-101
  6.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DH9388-004
  4.854 ДЕН
  Заштеда 40%
  8.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CZ4652-001
  7.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.490 ДЕН
  Помош