Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Charged Engage 2
UNDER ARMOUR Charged Engage 2
UNDER ARMOUR Charged Engage 2
UNDER ARMOUR Charged Engage 2
UNDER ARMOUR Charged Engage 2
UNDER ARMOUR Charged Engage 2
Машки патики за тренинг
Код на производ:
(3025527-001)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Charged Engage 2

Претходна цена
4.990 ДЕН
Моментална цена
4.990 ДЕН
Цена со попуст
3.992 ДЕН
Заштеда: 998 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките патики за тренинг Under Armour Charged Engage 2 се разноврсни, исклучително одговорни патики кои ви ја обезбедуваат вистинската поддршка на секој тренинг. Лесниот горен дел кој дише со лента за предниот дел на стапалото го држи вашето стапало заклучено за повеќенасочно движење. 3D печатењето на горниот дел обезбедува дополнителна издржливост и заштита. Внатрешното засилување во пределот на петицата и TPU филмот од средината на стапалото до петицата обезбедуваат цврсто и стабилно вклопување. Средниот ѓон Charged Cushioning® користи обликувана пена со компресија за супериорна одзивност и издржливост. Гумениот ѓон со повеќенасочна шема обезбедува супериорна влечна сила. Спецификација: Плиток профил Врвки Лесен горен дел кој дише 3D печатење на горниот дел Внатрешно засилување во пределот на петицата TPU фолии од средината на стапалото до петицата Обликувана шарка Наполнет Cushioning® среден ѓон Гумен ѓон со повеќенасочна шема Навалување: 8 mm.
Подетално

Машките патики за тренинг Under Armour Charged Engage 2 се разноврсни, исклучително одговорни патики кои ви ја обезбедуваат вистинската поддршка на секој тренинг. Лесниот горен дел кој дише со лента за предниот дел на стапалото го држи вашето стапало заклучено за повеќенасочно движење. 3D печатењето на горниот дел обезбедува дополнителна издржливост и заштита. Внатрешното засилување во пределот на петицата и TPU филмот од средината на стапалото до петицата обезбедуваат цврсто и стабилно вклопување. Средниот ѓон Charged Cushioning® користи обликувана пена со компресија за супериорна одзивност и издржливост. Гумениот ѓон со повеќенасочна шема обезбедува супериорна влечна сила.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лесен горен дел кој дише
 • 3D печатење на горниот дел
 • Внатрешно засилување во пределот на петицата
 • TPU фолии од средината на стапалото до петицата
 • Обликувана шарка
 • Наполнет Cushioning® среден ѓон
 • Гумен ѓон со повеќенасочна шема
 • Навалување: 8 mm

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Тренинг
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5
  6
  6.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 3024273-002
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  4.753 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.790 ДЕН
  Помош