Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2
Женски патики за трчање
Код на производ:
(DC9993-002)
NIKE

NIKE ZoomX Invincible Run Flyknit 2

Претходна цена
12.790 ДЕН
Моментална цена
12.790 ДЕН
Цена со попуст
10.232 ДЕН
Заштеда: 2.558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 36 22.1
 • 4 34.5 21
 • 4.5 35 21.5
 • 5 35.5 22
 • 5.5 36 22.5
 • 6 36.5 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
 • 9 40.5 26
 • 9.5 41 26.5
 • 10 42 27
 • 10.5 42.5 27.5
 • 11 43 28
 • 11.5 44 28.5
 • 12 44.5 29
 • 13 45.5 30
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Зголемете ги вашите граници во трчањето со Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2 женските патики за трчање. Тие ќе ви помогнат да продолжите со ист интензитет со кој сте стартувале, постојано давајќи ви неверојатно меко чувство. Ги дизајниравме овие патики за да ви овозможат многу амортизирање и високо ниво на поддршка за да се чувствувате безбедно. 3 Flyknit компонентите се поставени на различни делови од патиката. На јазикот, конструкцијата без шевови создава мека површина и добро вклопување. Горниот дел е мек и создава особено сигурно чувство. И конечно, делот околу петицата е направен со арматура за дополнителна безбедност и амортизирање. Целокупниот резултат е горен дел кој на вашето стапало му обезбедува удобност и безбедност секогаш кога ќе се најдете на патеката. Повисоката пена дава уште помеко чувство, додека поширокиот дел во предниот дел на ногата нуди поголема стабилност. Nike ZoomX пената е амортизирана и лесна, давајќи ви респонзивност на секој чекор. Оваа пена ви обезбедува поддршка во три фази од тркачкиот чекор. Тоа ви дава флексибилност кога вашето стапало е подигнато од земја, убаво чувство додека стапалото се движи напред и амортизирање кога удира во земјата. Waffle ѓонот е направен со помош на информации од тркачите за да ви обезбеди добар стисок онаму каде што ви е најпотребно. Овие информации влијаеа на дизајнот на патиките и нивниот конечен изглед. Спецификација: Женски патики за трчање Плиток профил Врвки ZoomX пена Flyknit горниште Waffle ѓон.
Подетално

Зголемете ги вашите граници во трчањето со Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2 женските патики за трчање. Тие ќе ви помогнат да продолжите со ист интензитет со кој сте стартувале, постојано давајќи ви неверојатно меко чувство. Ги дизајниравме овие патики за да ви овозможат многу амортизирање и високо ниво на поддршка за да се чувствувате безбедно. 3 Flyknit компонентите се поставени на различни делови од патиката. На јазикот, конструкцијата без шевови создава мека површина и добро вклопување. Горниот дел е мек и создава особено сигурно чувство. И конечно, делот околу петицата е направен со арматура за дополнителна безбедност и амортизирање. Целокупниот резултат е горен дел кој на вашето стапало му обезбедува удобност и безбедност секогаш кога ќе се најдете на патеката. Повисоката пена дава уште помеко чувство, додека поширокиот дел во предниот дел на ногата нуди поголема стабилност. Nike ZoomX пената е амортизирана и лесна, давајќи ви респонзивност на секој чекор. Оваа пена ви обезбедува поддршка во три фази од тркачкиот чекор. Тоа ви дава флексибилност кога вашето стапало е подигнато од земја, убаво чувство додека стапалото се движи напред и амортизирање кога удира во земјата. Waffle ѓонот е направен со помош на информации од тркачите за да ви обезбеди добар стисок онаму каде што ви е најпотребно. Овие информации влијаеа на дизајнот на патиките и нивниот конечен изглед.
Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • ZoomX пена
 • Flyknit горниште
 • Waffle ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5 36 22.1
  4 34.5 21
  4.5 35 21.5
  5 35.5 22
  5.5 36 22.5
  6 36.5 23
  6.5 37.5 23.5
  7 38 24
  7.5 38.5 24.5
  8 39 25
  8.5 40 25.5
  9 40.5 26
  9.5 41 26.5
  10 42 27
  10.5 42.5 27.5
  11 43 28
  11.5 44 28.5
  12 44.5 29
  13 45.5 30
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DM1104-001
  6.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош