Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
Детски патики
Код на производ:
(CD7783-009)
NIKE

NIKE COURT BOROUGH MID 2

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
3.890 ДЕН
Моментална цена
3.890 ДЕН
Цена со попуст
3.112 ДЕН
Заштеда: 778 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike COURT BOROUGH MID 2 се полудлабоки lifestyle патики за мали деца. Дозволете им на вашите малечки да уживаат во удобноста и да изгледаат како нивните идоли во овие модерни и функционални патики за деца. Се карактеризираат со мека со издржлива кожа која обезбедува врвен изглед и беспрекорно чувство. Еластичните врвки во комбинација со велкро ремените обезбедуваат сигурно прицврстување на стапалото и овозможуваат лесно облекување и соблекување. Врежаната ,,all-day play” графика едноставно ги мами децата да бидат активни. Зајакнатиот јазик и петицата додаваат удобност и комфор. Издржливиот гумен ѓон со целосна должина спречува лизгање. Вашите малечки ќе уживаат во целодневната удобност и атрактивниот дизајн на овие Nike патики.Спецификација: Детски lifestyle патики за мали деца Полудолг профил Горен дел: кожа Комбинација од врвки и велкро ,,all-day play” графика Флексибилен гумен ѓон.
Подетално

Nike COURT BOROUGH MID 2 се полудлабоки lifestyle патики за мали деца. Дозволете им на вашите малечки да уживаат во удобноста и да изгледаат како нивните идоли во овие модерни и функционални патики за деца. Се карактеризираат со мека со издржлива кожа која обезбедува врвен изглед и беспрекорно чувство. Еластичните врвки во комбинација со велкро ремените обезбедуваат сигурно прицврстување на стапалото и овозможуваат лесно облекување и соблекување. Врежаната ,,all-day play” графика едноставно ги мами децата да бидат активни. Зајакнатиот јазик и петицата додаваат удобност и комфор. Издржливиот гумен ѓон со целосна должина спречува лизгање. Вашите малечки ќе уживаат во целодневната удобност и атрактивниот дизајн на овие Nike патики.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики за мали деца
 • Полудолг профил
 • Горен дел: кожа
 • Комбинација од врвки и велкро
 • ,,all-day play” графика
 • Флексибилен гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Патики DA2777-001
  2.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DM4193-001
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CW6736-103
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Помош