Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX
Машки outdoor патики
Код на производ:
(GV8900)
adidas

adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
14.088 ДЕН
Моментална цена
14.088 ДЕН
Цена со попуст
11.270 ДЕН
Заштеда: 2.818 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX се машки патики за планинарење направени делумно од рециклирани материјали. Од планинарење до викенд со пријателите во градскиот парк, овие лесни патики нудат целодневна удобност и поддршка. Средниот BOOST ѓон носи енергија на секој ваш чекор. GORE-TEX мембраната ги заштитува вашите стапала од влажни временски услови истовремено обезбедува оптимална прозрачност. Мекиот, потпорен горен дел и јазикот се прилагодуваат на вашето стапало, обезбедувајќи удобност на подолги растојанија. Внатрешната рамка и потпората на петата додаваат стабилност за сигурно движење по карпести терени и нерамни површини, додека надворешниот Continental™ Rubber ѓон обезбедува одлично прилепување на површината без разлика дали е влажна или сува. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% рециклирана содржина. Ова е само едно од нашите решенија за намалување на пластичниот отпад. Спецификација: Машки патики за планинарење Плиток профил Врвки Мрежест горен дел отпорен на абење со обликувано засилување на прстите и надворешно засилување на петицата GORE - TEX постава EVA рамка за стабилизирање BOOST среден ѓон.
Подетално

adidas Terrex Free Hiker 2.0 GORE-TEX се машки патики за планинарење направени делумно од рециклирани материјали. Од планинарење до викенд со пријателите во градскиот парк, овие лесни патики нудат целодневна удобност и поддршка. Средниот BOOST ѓон носи енергија на секој ваш чекор. GORE-TEX мембраната ги заштитува вашите стапала од влажни временски услови истовремено обезбедува оптимална прозрачност. Мекиот, потпорен горен дел и јазикот се прилагодуваат на вашето стапало, обезбедувајќи удобност на подолги растојанија. Внатрешната рамка и потпората на петата додаваат стабилност за сигурно движење по карпести терени и нерамни површини, додека надворешниот Continental™ Rubber ѓон обезбедува одлично прилепување на површината без разлика дали е влажна или сува. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% рециклирана содржина. Ова е само едно од нашите решенија за намалување на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машки патики за планинарење
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел отпорен на абење со обликувано засилување на прстите и надворешно засилување на петицата
 • GORE - TEX постава
 • EVA рамка за стабилизирање
 • BOOST среден ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GZ3016
  4.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.188 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош