Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
NIKE Air Zoom Tempo NEXT%
Машки патики за трчање
Код на производ:
(CI9923-701)
NIKE

NIKE Air Zoom Tempo NEXT%

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
14.190 ДЕН
Моментална цена
14.190 ДЕН
Цена со попуст
11.352 ДЕН
Заштеда: 2.838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Zoom Tempo NEXT% се машки патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Во дизајнот на овие патики беше искористено искуството на стотици спортисти. Синтетичкиот горен дел совршено го обвиткува вашето стапало, а Flyknit ткаенината обезбедува прозрачност и дава модерен изглед. Средниот ѓон содржи Nike ZoomX пена која ви овозможува оптимално обновување на енергијата и го намалува притисокот врз стапалата. Видливата Zoom Air единицата овозможува висока респонзивност, а Nike React технологијата на петицата е лесна и издржлива, за да го одржува стапалото удобно и безбедно. Асиметричниот начин на врзување обезбедува сигурност, а јазичето на петицата овозможува лесно облекување. Гумениот ѓон нуди одлично прилепување на различни површини. Овие удобни патики за секојдневен тренинг се доволно издржливи за да истрчате голем број километри во нив. Спецификација: Машки патики за трчање Синтетички горен дел и Flyknit ткаенина Плиток профил Асиметричен начин на врзување Јазиче на петицата Среден ѓон со Nike React пена Zoom Air единица Гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Zoom Tempo NEXT% се машки патики за трчање со врвни тркачки перформанси. Во дизајнот на овие патики беше искористено искуството на стотици спортисти. Синтетичкиот горен дел совршено го обвиткува вашето стапало, а Flyknit ткаенината обезбедува прозрачност и дава модерен изглед. Средниот ѓон содржи Nike ZoomX пена која ви овозможува оптимално обновување на енергијата и го намалува притисокот врз стапалата. Видливата Zoom Air единицата овозможува висока респонзивност, а Nike React технологијата на петицата е лесна и издржлива, за да го одржува стапалото удобно и безбедно. Асиметричниот начин на врзување обезбедува сигурност, а јазичето на петицата овозможува лесно облекување. Гумениот ѓон нуди одлично прилепување на различни површини. Овие удобни патики за секојдневен тренинг се доволно издржливи за да истрчате голем број километри во нив.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Синтетички горен дел и Flyknit ткаенина
 • Плиток профил
 • Асиметричен начин на врзување
 • Јазиче на петицата
 • Среден ѓон со Nike React пена
 • Zoom Air единица
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DH4071-102
  6.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DA8535-001
  6.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.190 ДЕН
  Помош