Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
adidas ADIZERO ADIOS 7
Машки патики за трчање
Код на производ:
(GY8409)
adidas

adidas ADIZERO ADIOS 7

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
8.988 ДЕН
Моментална цена
8.988 ДЕН
Цена со попуст
7.190 ДЕН
Заштеда: 1.798 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Тргнете во трка по вашиот нов рекорд во adidas ADIZERO ADIOS 7 машките патики за трчање. Мрежестото, прозрачно горниште содржи мешавина од LIGHTSTRIKE и LIGHTSTRIKE PRO еластично амортизирање. Таа комбинација ги прави овие патики доволно брзи за трка, а истовремено можат да го издржат и секојдневниот тренинг. Torsion RODs додаваат мекост која го зголемува преносот на енергија со секој чекор. Резултат? Пар патики кои ви помагаат да трчате побрзо и подолго од кога било досега, додека ги одржувате вашите стапала свежи и удобни. Спецификација: Плиток профил Lace Up Лесно, мрежесто горниште Супер лесен Lightstrike среден ѓон Ligestrike Pro пена Torsion RODs Тежина: 217 g Пад: 8 mm.
Подетално

Тргнете во трка по вашиот нов рекорд во adidas ADIZERO ADIOS 7 машките патики за трчање. Мрежестото, прозрачно горниште содржи мешавина од LIGHTSTRIKE и LIGHTSTRIKE PRO еластично амортизирање. Таа комбинација ги прави овие патики доволно брзи за трка, а истовремено можат да го издржат и секојдневниот тренинг. Torsion RODs додаваат мекост која го зголемува преносот на енергија со секој чекор. Резултат? Пар патики кои ви помагаат да трчате побрзо и подолго од кога било досега, додека ги одржувате вашите стапала свежи и удобни.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Lace Up
 • Лесно, мрежесто горниште
 • Супер лесен Lightstrike среден ѓон
 • Ligestrike Pro пена
 • Torsion RODs
 • Тежина: 217 g
 • Пад: 8 mm

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GX9250
  10.790 ДЕН
  Заштеда 20%
  13.488 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GX1740
  2.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.688 ДЕН
  Помош