Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DJ7926-001)
NIKE

NIKE React Pegasus Trail 4 GORE-TEX

Претходна цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike React Pegasus Trail 4 GORE-TEX се машки водоотпорни патики за трчање. Овие патики ви даваат можност да трчате и да откривате нови пејсажи дури и кога времето е лошо. GORE-TEX слојот помага да се спречи продирање на водата, така што вашите стапала ќе останат суви. Nike React технологијата и лесната издржлива пена под стапалата обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичето за петицата и јазикот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон обезбедува одлично прилепување на површина дури и кога се движите по угорнина или удолнина. Ако сакате вашите стапала да останат суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот вистински избор. Спецификација: Машки водоотпорни патики Nike React технологија GORE-TEX слој Јазиче на петицата и јазик Гумен ѓон.
Подетално

Nike React Pegasus Trail 4 GORE-TEX се машки водоотпорни патики за трчање. Овие патики ви даваат можност да трчате и да откривате нови пејсажи дури и кога времето е лошо. GORE-TEX слојот помага да се спречи продирање на водата, така што вашите стапала ќе останат суви. Nike React технологијата и лесната издржлива пена под стапалата обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичето за петицата и јазикот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон обезбедува одлично прилепување на површина дури и кога се движите по угорнина или удолнина. Ако сакате вашите стапала да останат суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот вистински избор.
Спецификација:

 • Машки водоотпорни патики
 • Nike React технологија
 • GORE-TEX слој
 • Јазиче на петицата и јазик
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош