Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
NIKE Wildhorse 7
Машки патики за трчање
Код на производ:
(CZ1856-302)
NIKE

NIKE Wildhorse 7

Претходна цена
8.490 ДЕН
Моментална цена
8.490 ДЕН
Моментална цена
8.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Wildhorse 7 се исклучително издржливи машки патики за outdoor трчање. Овој модел со исклучителна цврстина и издржливост е погоден за трчање по тешки и непристапни патеки. Останете стабилни и безбедни додека ги поминувате километрите, благодарение на повеќенасочната шара на газиштето која обезбедува сигурна влечна сила на различни површини. Ѓонот е изработен од високо абразивна гума која добро го издржува притисокот на остри и нерамни камења. Nike React пената во средниот ѓон обезбедува респонзивност и удобност на меките перничиња, додека дополнителното амортизирање во петицата го зацврстува стапалото. Мрежестиот горен дел нуди можност за прозрачност при интензивно загревање и има зајакнати слоеви на прстите кои ја зголемуваат издржливоста на материјалот.Спецификација: Машки патики за трчање на отворено Тежина: 328гр Пад; 8мм (прсти: 14,5мм, пета: 22,5мм) Dynamic Fit систем за врзување Горен дел: текстил, синтетика Среден ѓон од Nike React пена Омекнување на петицата Гумен ѓон со повеќенасочни шари.
Подетално

Nike Wildhorse 7 се исклучително издржливи машки патики за outdoor трчање. Овој модел со исклучителна цврстина и издржливост е погоден за трчање по тешки и непристапни патеки. Останете стабилни и безбедни додека ги поминувате километрите, благодарение на повеќенасочната шара на газиштето која обезбедува сигурна влечна сила на различни површини. Ѓонот е изработен од високо абразивна гума која добро го издржува притисокот на остри и нерамни камења. Nike React пената во средниот ѓон обезбедува респонзивност и удобност на меките перничиња, додека дополнителното амортизирање во петицата го зацврстува стапалото. Мрежестиот горен дел нуди можност за прозрачност при интензивно загревање и има зајакнати слоеви на прстите кои ја зголемуваат издржливоста на материјалот.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање на отворено
 • Тежина: 328гр
 • Пад; 8мм (прсти: 14,5мм, пета: 22,5мм)
 • Dynamic Fit систем за врзување
 • Горен дел: текстил, синтетика
 • Среден ѓон од Nike React пена
 • Омекнување на петицата
 • Гумен ѓон со повеќенасочни шари

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош