Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
NIKE Downshifter 12
Детски патики
Код на производ:
(DM4193-001)
NIKE

NIKE Downshifter 12

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.781 ДЕН
Заштеда: 309 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Без разлика дали вашето дете се игра или се занимава со нов спорт, може да се чувствува самоуверено во Nike Downshifter 12 унисекс lifestyle патиките за деца. Прозрачното горниште и поддржува детските стапала и ги прави лесни патиките за да можат вашите деца да ги носат за време на сите активности. Дополнителен слој од гума во ѓонот значи поголема издржливост. Мекото газиште со пена обезбедува секојдневно амортизирање. Еластичните врвки и велкро ременот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Гумениот ѓон има жлебови по целата должина, за дополнителна флексибилност и удобност. Спецификација: Плиток профил Еластични врвки и велкро ремен Прозрачно горниште Пенесто газиште Гумен ѓон.
Подетално

Без разлика дали вашето дете се игра или се занимава со нов спорт, може да се чувствува самоуверено во Nike Downshifter 12 унисекс lifestyle патиките за деца. Прозрачното горниште и поддржува детските стапала и ги прави лесни патиките за да можат вашите деца да ги носат за време на сите активности. Дополнителен слој од гума во ѓонот значи поголема издржливост. Мекото газиште со пена обезбедува секојдневно амортизирање. Еластичните врвки и велкро ременот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Гумениот ѓон има жлебови по целата должина, за дополнителна флексибилност и удобност.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Еластични врвки и велкро ремен
 • Прозрачно горниште
 • Пенесто газиште
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош