Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
adidas Run 70s
Детски патики
Код на производ:
(GW0337)
adidas

adidas Run 70s

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
3.088 ДЕН
Моментална цена
3.088 ДЕН
Моментална цена
3.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Инспирирани од патиките за трчање од 70-тите, adidas Run 70s детските унисекс патики за трчање комбинираат ретро вибрации со модерна издржливост. Средниот Cloudfoam ѓон е мек и удобен, за да обезбеди целодневна удобност. Слоевите од велур во пределот на прстите и петата додаваат текстура и даваат допир на носталгија. Велкро ремените го олеснуваат облекувањето и обезбедуваат безбедност на стапалата на вашите малечки. Waffle ѓонот и елегантната силуета го одржуваат класичниот изглед на adidas патиките од 70-тите. Детските унисекс патики за трчање adidas Run 70s се изработени од Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси. Спецификација: Плиток профил Велкро ремени Мрежест горен дел Текстилна внатрешност Слоеви од велур во пределот на прстите и потпетиците Cloudfoam среден ѓон Гумен ѓон.
Подетално

Инспирирани од патиките за трчање од 70-тите, adidas Run 70s детските унисекс патики за трчање комбинираат ретро вибрации со модерна издржливост. Средниот Cloudfoam ѓон е мек и удобен, за да обезбеди целодневна удобност. Слоевите од велур во пределот на прстите и петата додаваат текстура и даваат допир на носталгија. Велкро ремените го олеснуваат облекувањето и обезбедуваат безбедност на стапалата на вашите малечки. Waffle ѓонот и елегантната силуета го одржуваат класичниот изглед на adidas патиките од 70-тите. Детските унисекс патики за трчање adidas Run 70s се изработени од Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Велкро ремени
 • Мрежест горен дел
 • Текстилна внатрешност
 • Слоеви од велур во пределот на прстите и потпетиците
 • Cloudfoam среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош