Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE FLEX RUNNER 2
NIKE FLEX RUNNER 2
NIKE FLEX RUNNER 2
NIKE FLEX RUNNER 2
NIKE FLEX RUNNER 2
NIKE FLEX RUNNER 2
Детски патики
Код на производ:
(DJ6038-600)
NIKE

NIKE FLEX RUNNER 2

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Flex Runner 2 детските унисекс патики за трчање се наменети за тинејџери во движење, кои ги сакаат целодневните активности, од часовите по физичко до уличните спринтови. Еластичниот дизајн на овие патики го олеснува носењето, со пријатно и безбедно чувство. Прозрачната ткаенина на горниот дел е лесна и обезбедува свежина на стапалата. Ремчето на петата и кожата од страна го стабилизираат вклопувањето, додека засилувањето во пределот на прстите додава издржливост. Флексибилниот ѓон од пена е дизајниран со длабоки жлебови, така што обезбедува сигурност за секој чекор на детето, а шарата на ѓонот совршено се прилепува на различни површини. Спецификација: Плиток профил Еластичен дизајн без врвки Мрежесто горниште Флексибилен ѓон од пена со длабоки жлебови Зајакнување во пределот на прстите.
Подетално

Nike Flex Runner 2 детските унисекс патики за трчање се наменети за тинејџери во движење, кои ги сакаат целодневните активности, од часовите по физичко до уличните спринтови. Еластичниот дизајн на овие патики го олеснува носењето, со пријатно и безбедно чувство. Прозрачната ткаенина на горниот дел е лесна и обезбедува свежина на стапалата. Ремчето на петата и кожата од страна го стабилизираат вклопувањето, додека засилувањето во пределот на прстите додава издржливост. Флексибилниот ѓон од пена е дизајниран со длабоки жлебови, така што обезбедува сигурност за секој чекор на детето, а шарата на ѓонот совршено се прилепува на различни површини.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Еластичен дизајн без врвки
 • Мрежесто горниште
 • Флексибилен ѓон од пена со длабоки жлебови
 • Зајакнување во пределот на прстите

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош