Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
adidas Terrex
Машки outdoor патики
Код на производ:
(FY9664)
adidas

adidas Terrex

Вметни ги омилените производи во корпичка и те чека попуст од 20% за два или повеќе избрани прозиводи. Целата понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
8.688 ДЕН
Моментална цена
8.688 ДЕН
Моментална цена
8.688 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Од пешачење низ шума до планински авантури, овие adidas Terrex планинарски чевли ви овозможуваат да истражувате високо и ниско, на влажни или суви патеки. Мембраната GORO-TEX ја отфрла водата за да ги задржи вашите стапала суви во влажни услови. Нивниот дизајн комбинира лесно чувство на трчање по патеката со стабилноста на планинарските чевли за пешачење и трчање. Гумениот Continental™ ѓон цврсто се прилепува на сите површини што значи дека можете да верувате дека AX4 ќе ве однесе каде што сакате без да се грижите за вашите стапала. Спецификација: Regular fit Горен дел од мрежа и синтетика GORO-TEX мембрана EVA среден ѓон Traxion гумен ѓон Primegreen.
Подетално

Од пешачење низ шума до планински авантури, овие adidas Terrex планинарски чевли ви овозможуваат да истражувате високо и ниско, на влажни или суви патеки. Мембраната GORO-TEX ја отфрла водата за да ги задржи вашите стапала суви во влажни услови. Нивниот дизајн комбинира лесно чувство на трчање по патеката со стабилноста на планинарските чевли за пешачење и трчање. Гумениот Continental™ ѓон цврсто се прилепува на сите површини што значи дека можете да верувате дека AX4 ќе ве однесе каде што сакате без да се грижите за вашите стапала.
Спецификација:

 • Regular fit
 • Горен дел од мрежа и синтетика
 • GORO-TEX мембрана
 • EVA среден ѓон
 • Traxion гумен ѓон
 • Primegreen

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Категорија Обувки
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош