Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
NIKE Court Borough 2
Детски патики
Код на производ:
(CD7782-110)
NIKE

NIKE Court Borough 2

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Зачувајте во листата на желби
Nike Court Borough 2 се детски патики за тинејџери, модерни и удобни. Изгледајте како ѕвездите од теренот во Nike Court Borough 2 детските патики за тинејџери. Класичниот дизајн со висок профил се карактеризира со издржлива кожа, лесна за одржување, за супериорен изглед и луксузно чувство. Класичниот начин на врзување обезбедуваат сигурно држење на стапалото, додека меките, амортизирачки делови околу јазикот и глуждот обезбедуваат дополнителна удобност. Жлебовите во ѓонот овозможуваат флексибилност и природност на движењето, додека гумениот ѓон обезбедува одлично и долготрајно прилепување на површина. Уживајте во целодневна удобност и атрактивен дизајн на овие високопрофилни патики. Спецификација: Детски патики – за тинејџери Длабок модел Кожно горниште Врзување со врвки Перничиња околу јазикот и глуждот Флексибилен гумен ѓон.
Подетално

Nike Court Borough 2 се детски патики за тинејџери, модерни и удобни. Изгледајте како ѕвездите од теренот во Nike Court Borough 2 детските патики за тинејџери. Класичниот дизајн со висок профил се карактеризира со издржлива кожа, лесна за одржување, за супериорен изглед и луксузно чувство. Класичниот начин на врзување обезбедуваат сигурно држење на стапалото, додека меките, амортизирачки делови околу јазикот и глуждот обезбедуваат дополнителна удобност. Жлебовите во ѓонот овозможуваат флексибилност и природност на движењето, додека гумениот ѓон обезбедува одлично и долготрајно прилепување на површина. Уживајте во целодневна удобност и атрактивен дизајн на овие високопрофилни патики.
Спецификација:

 • Детски патики – за тинејџери
 • Длабок модел
 • Кожно горниште
 • Врзување со врвки
 • Перничиња околу јазикот и глуждот
 • Флексибилен гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Категорија Обувки
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош