Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
adidas Terrex Trailmaker
Машки outdoor патики
Код на производ:
(FY2229)
adidas

adidas Terrex Trailmaker

Претходна цена
9.288 ДЕН
Моментална цена
9.288 ДЕН
Цена со попуст
7.430 ДЕН
Заштеда: 1.858 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за брзи планински искачувања, овие adidas TERREX TRAILMAKER полудлабоки машки чевли за планинарење се дизајнирани да се движат низ различни терени и влажни временски услови. Хибридниот дизајн ја комбинира поддршката за чевли за планинарење со чувството на патики со средна висина. GORE-TEX мембраната на горништето, ги одржува стапалата суви, но истовремено овозможува оптимален проток на воздух. Имаат EVA среден ѓон за стабилност на средниот дел на стапалото и гумен ѓон за оптимално прилепување на карпести предели и во влажни услови. Уживајте во природата и додајте уште еден, освоен планински врв на вашата листа adidas TERREX TRAILMAKER машките полудлабоки планинарски чевли. Спецификација: Машки полудлабоки чевли - планинарење Полудлабок профил Врзување со врвки Горен дел: мрежест материјал Водоотпорна GORE-TEX мембрана ЕVA среден ѓон.
Подетално

Дизајнирани за брзи планински искачувања, овие adidas TERREX TRAILMAKER полудлабоки машки чевли за планинарење се дизајнирани да се движат низ различни терени и влажни временски услови. Хибридниот дизајн ја комбинира поддршката за чевли за планинарење со чувството на патики со средна висина. GORE-TEX мембраната на горништето, ги одржува стапалата суви, но истовремено овозможува оптимален проток на воздух. Имаат EVA среден ѓон за стабилност на средниот дел на стапалото и гумен ѓон за оптимално прилепување на карпести предели и во влажни услови. Уживајте во природата и додајте уште еден, освоен планински врв на вашата листа adidas TERREX TRAILMAKER машките полудлабоки планинарски чевли.
Спецификација:

 • Машки полудлабоки чевли - планинарење
 • Полудлабок профил
 • Врзување со врвки
 • Горен дел: мрежест материјал
 • Водоотпорна GORE-TEX мембрана
 • ЕVA среден ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Категорија Обувки
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FY9664
  6.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.688 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ3278
  6.470 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.088 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ3285
  6.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.688 ДЕН
  Помош