Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DC4073-003)
NIKE

NIKE Air Zoom Pegasus 38 Shield

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
8.890 ДЕН
Моментална цена
8.890 ДЕН
Моментална цена
8.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Zoom Pegasus 38 Shield се врвни машки патики за трчање кои ќе ви помогнат да поставите нов рекорд на патеката. Нивниот врв е направен од водоотпорни материјали, така што не мора да го прекинувате тренингот дури и кога времето е неповолно. Потпирајќи се на претходните модели, овие патики носат добро познат квалитет со редизајниран изглед. Air Zoom единицата предниот дел на стапалото ви дава максимална респонзивност при секој чекор. Пената во средниот ѓон е лесна, издржлива за да ви обезбеди поддршк. Гумениот ѓон е специјално дизајниран за влажни патеки, добро се прилепува на површината и спречува лизгање. Спецификација: Водоотпорно горниште Гумен ѓон Пена во меѓуѓонот.
Подетално

Nike Air Zoom Pegasus 38 Shield се врвни машки патики за трчање кои ќе ви помогнат да поставите нов рекорд на патеката. Нивниот врв е направен од водоотпорни материјали, така што не мора да го прекинувате тренингот дури и кога времето е неповолно. Потпирајќи се на претходните модели, овие патики носат добро познат квалитет со редизајниран изглед. Air Zoom единицата предниот дел на стапалото ви дава максимална респонзивност при секој чекор. Пената во средниот ѓон е лесна, издржлива за да ви обезбеди поддршк. Гумениот ѓон е специјално дизајниран за влажни патеки, добро се прилепува на површината и спречува лизгање.
Спецификација:

 • Водоотпорно горниште
 • Гумен ѓон
 • Пена во меѓуѓонот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Air Zoom Pegasus 38 Shield се врвни машки патики за трчање кои ќе ви помогнат да поставите нов рекорд на патеката. Нивниот врв е направен од водоотпорни материјали, така што не мора да го прекинувате тренингот дури и кога времето е неповолно. Потпирајќи се на претходните модели, овие патики носат добро познат квалитет со редизајниран изглед. Air Zoom единицата предниот дел на стапалото ви дава максимална респонзивност при секој чекор. Пената во средниот ѓон е лесна, издржлива за да ви обезбеди поддршк. Гумениот ѓон е специјално дизајниран за влажни патеки, добро се прилепува на површината и спречува лизгање.
  Спецификација:

 • Водоотпорно горниште
 • Гумен ѓон
 • Пена во меѓуѓонот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Основна поделба Обувки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики CW7356-700
  5.324 ДЕН
  Заштеда 35%
  8.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики CW7356-002
  5.733 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.190 ДЕН
  Помош