за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
Код на производ: DH2987-101
NIKE

NIKE Court Vision Low Next Nature

Код на производ: DH2987-101
Запознајте ги новите машки lifestyle патики Nike Court Vision Low Next Nature. Значи, вие сте заљубени во класичниот кошаркарски изглед од 80-тите, но ја сакате брзата култура на денешниот натпревар. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, нивниот остар горен дел и ватираните облоги го одржуваат духот на иконскиот оригинален стил. Засилената ниска потпетица изгледа добро и се чувствува уште подобро кога ги носите овие патики. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Перфорациите во пределот на прстите и на страните ја зголемуваат удобноста и дишењето. Логото на Nike јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и одлично држење. Спецификација: Машки lifestyle патики Плиток профил Врвки Остри горен дел и зашиени ревери Најмалку 20% рециклиран материјал Лого на Nike Перфорации Гумен ѓон.
Prosečna ocena:
5
ocene
ocene
3
(Oceni)

Во соработка со EcoVision проектот, за вас ги издвојуваме eco-friendly моделите на добро познатите брендови изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

5.490 ДЕН
5.490 ДЕН
4.667 ДЕН
Заштеда: 823 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Запознајте ги новите машки lifestyle патики Nike Court Vision Low Next Nature. Значи, вие сте заљубени во класичниот кошаркарски изглед од 80-тите, но ја сакате брзата култура на денешниот натпревар. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, нивниот остар горен дел и ватираните облоги го одржуваат духот на иконскиот оригинален стил. Засилената ниска потпетица изгледа добро и се чувствува уште подобро кога ги носите овие патики. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Перфорациите во пределот на прстите и на страните ја зголемуваат удобноста и дишењето. Логото на Nike јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и одлично држење.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Остри горен дел и зашиени ревери
 • Најмалку 20% рециклиран материјал
 • Лого на Nike
 • Перфорации
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  12.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD0665-001
  7.812 ДЕН
  Заштеда 15%
  9.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DR7882-002
  5.432 ДЕН
  Заштеда 15%
  6.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Court Vision Low Next Nature
  Патики
  NIKE Court Vision Low Next Nature