Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS
Детски патики
Код на производ:
(CD7782-001)
NIKE

NIKE COURT BOROUGH MID 2 GS

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10C 27 16
 • 10\.C 27.5 16.5
 • 11C 28 17
 • 11\.C 28.5 17.5
 • 12C 29.5 18
 • 12\.C 30 18.5
 • 13C 31 19
 • 13\.C 31.5 19.5
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Court Borough Mid 2 се детски полудлабоки патики со горен дел составен од кожа, синтетика и текстил. Перфорираната текстура на горниот дел овозможува оптимална циркулација на воздухот, додека широката велкро лепенка го фиксира стапалото. Имаат прилагодлива конструкција со широко јазиче и издржлив гумен ѓон кој одлично се прилепува на сите површини и спречува лизгање. Изгледот на овие патики е инспириран од ретро кошаркарскиот стил и истакнат со Nike логото во контрастна боја. Спецификација: Полудлабоки патики Класични врвки, велрко лепенка Горен дел: кожа, синтетика, текстил Среден ѓон: пена EVA за удобност Ѓон: издржлива гума Боја: Црна Код на производ: CD7782-001 .
Подетално

Nike Court Borough Mid 2 се детски полудлабоки патики со горен дел составен од кожа, синтетика и текстил. Перфорираната текстура на горниот дел овозможува оптимална циркулација на воздухот, додека широката велкро лепенка го фиксира стапалото. Имаат прилагодлива конструкција со широко јазиче и издржлив гумен ѓон кој одлично се прилепува на сите површини и спречува лизгање. Изгледот на овие патики е инспириран од ретро кошаркарскиот стил и истакнат со Nike логото во контрастна боја.

Спецификација:

 • Полудлабоки патики
 • Класични врвки, велрко лепенка
 • Горен дел: кожа, синтетика, текстил
 • Среден ѓон: пена EVA за удобност
 • Ѓон: издржлива гума
 • Боја: Црна
 • Код на производ: CD7782-001
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10C 27 16
10"C 27.5 16.5
11C 28 17
11"C 28.5 17.5
12C 29.5 18
12"C 30 18.5
13C 31 19
13"C 31.5 19.5
1Y 32 20
1"Y 33 20.5
2Y 33.5 21
3Y 35 22
3"Y 35.5 22.5
4Y 36 23
4"Y 36.5 23.5
5Y 37.5 24
5"Y 38 24
6Y 38.5 24.5
6"Y 39 24.5
7Y 40 25

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Court Borough Mid 2 се детски полудлабоки патики со горен дел составен од кожа, синтетика и текстил. Перфорираната текстура на горниот дел овозможува оптимална циркулација на воздухот, додека широката велкро лепенка го фиксира стапалото. Имаат прилагодлива конструкција со широко јазиче и издржлив гумен ѓон кој одлично се прилепува на сите површини и спречува лизгање. Изгледот на овие патики е инспириран од ретро кошаркарскиот стил и истакнат со Nike логото во контрастна боја.

Спецификација:

 • Полудлабоки патики
 • Класични врвки, велрко лепенка
 • Горен дел: кожа, синтетика, текстил
 • Среден ѓон: пена EVA за удобност
 • Ѓон: издржлива гума
 • Боја: Црна
 • Код на производ: CD7782-001
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10C 27 16
10"C 27.5 16.5
11C 28 17
11"C 28.5 17.5
12C 29.5 18
12"C 30 18.5
13C 31 19
13"C 31.5 19.5
1Y 32 20
1"Y 33 20.5
2Y 33.5 21
3Y 35 22
3"Y 35.5 22.5
4Y 36 23
4"Y 36.5 23.5
5Y 37.5 24
5"Y 38 24
6Y 38.5 24.5
6"Y 39 24.5
7Y 40 25

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош