Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
NIKE Court Vision Low Next Nature
Машки патики
Код на производ:
(DH2987-100)
NIKE

NIKE Court Vision Low Next Nature

Prosečna ocena:
5
ocene
ocene
4
(Oceni)

Во соработка со EcoVision проектот, за вас ги издвојуваме eco-friendly моделите на добро познатите брендови изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Претходна цена
5.290 ДЕН
Моментална цена
5.290 ДЕН
Цена со попуст
4.232 ДЕН
Заштеда: 1.058 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Запознајте ги новите машки lifestyle патики Nike Court Vision Low Next Nature. Значи, вие сте заљубени во класичниот кошаркарски изглед од 80-тите, но ја сакате брзата култура на денешниот натпревар. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, нивниот остар горен дел со зашиени слоеви го зачувува духот на иконскиот оригинален стил. Користејќи комбинација од вистинска и синтетичка кожа, дизајнот користи материјали инспирирани од иконите кошаркарски модели од 80-тите. Вградениот плиток отвор изгледа добро и се чувствува уште подобро кога ги носите овие патики. Перфорацијата во пределот на прстите и на страните ја зголемува удобноста и дишењето. Логото на Nike јасно покажува во кој бренд најмногу верувате. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и одлично држење. Спецификација: Машки патики - lifestyle Плиток профил Врвки Горен дел од вистинска и синтетичка кожа Најмалку 20% рециклиран материјал Лого на Nike Перфорации Гумен ѓон.
Подетално

Запознајте ги новите машки lifestyle патики Nike Court Vision Low Next Nature. Значи, вие сте заљубени во класичниот кошаркарски изглед од 80-тите, но ја сакате брзата култура на денешниот натпревар. Направени од најмалку 20% рециклиран материјал, нивниот остар горен дел со зашиени слоеви го зачувува духот на иконскиот оригинален стил. Користејќи комбинација од вистинска и синтетичка кожа, дизајнот користи материјали инспирирани од иконите кошаркарски модели од 80-тите. Вградениот плиток отвор изгледа добро и се чувствува уште подобро кога ги носите овие патики. Перфорацијата во пределот на прстите и на страните ја зголемува удобноста и дишењето. Логото на Nike јасно покажува во кој бренд најмногу верувате. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и одлично држење.
Спецификација:

 • Машки патики - lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел од вистинска и синтетичка кожа
 • Најмалку 20% рециклиран материјал
 • Лого на Nike
 • Перфорации
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Материјал/Технологија Eco
  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ на sportvision.mk.

  • Marina Vojceska
   Marina Vojceska

   04.09.2022. 10:26
  • Branka Krajchevska
   Branka Krajchevska

   30.05.2022. 11:04
  • Nemanja
   Nemanja

   Одлично.

   30.05.2022. 09:26
  • Tanja Karova
   Tanja Karova

   29.05.2022. 13:07
  • Ceca Pajdakova
   Ceca Pajdakova

   17.05.2022. 13:08

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики CT3550-001
  7.672 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DM9537-104
  6.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики CT2275-001
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Помош