Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ADILETTE AQUA
ADILETTE AQUA
ADILETTE AQUA
ADILETTE AQUA
ADILETTE AQUA
ADILETTE AQUA
ADILETTE AQUA
ADILETTE AQUA
Папучи за возрасни
Код на производ:
(EF1730)
adidas

ADILETTE AQUA

Претходна цена
1.188 ДЕН
Моментална Цена
1.188 ДЕН
Цена со попуст
749 ДЕН
Заштеда: 439 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3 35.5 21.7
 • 3- 36 22
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9- 44 28
 • 10 44 2/3 28.5
 • 10- 45 1/3 29
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 29.3
 • 12- 12-
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ADILETTE AQUA се Unisex папучи кои се идеални за базени и други бањи. Тие можат да се перат под туш после пливање затоа што се отпорни на вода, брзо се сушат и не се лизгаат. Подетално

adidas ADILETTE AQUA се Unisex папучи кои се идеални за базени и други бањи. Тие можат да се перат под туш после пливање затоа што се отпорни на вода, брзо се сушат и не се лизгаат.

Тие се многу едноставни во дизајнот, а преклопот што оди преку предниот дел на стапалото е обележан со препознатливите ленти на adidas кои ја ставаат вашата спортска посветеност во преден план.

Мекото перниче под нозете ја подобрува удобноста и создава совршено чувство на удобност при секој чекор.

Спецификации:

 • Unisex папучи
 • EVA едноделен горен дел
 • Cloudfoam удобна подлога под стапалата
 • Боја: бела - fftwr white/platin met./ftwr white
 • Шифра на артикл: EF1730
Карактеристика Вредност
Категорија Папучи
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
3 35.5 21.7
3- 36 22
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
7 40 2/3 25
7- 41 1/3 25.5
8 42 25.9
8- 42 2/3 27
9 43 1/3 27.5
9- 44 28
10 44 2/3 28.5
10- 45 1/3 29
11 46 28.4
11- 46 2/3 28.8
12 47 1/3 29.3
12- 12-

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas ADILETTE AQUA се Unisex папучи кои се идеални за базени и други бањи. Тие можат да се перат под туш после пливање затоа што се отпорни на вода, брзо се сушат и не се лизгаат.

Тие се многу едноставни во дизајнот, а преклопот што оди преку предниот дел на стапалото е обележан со препознатливите ленти на adidas кои ја ставаат вашата спортска посветеност во преден план.

Мекото перниче под нозете ја подобрува удобноста и создава совршено чувство на удобност при секој чекор.

Спецификации:

 • Unisex папучи
 • EVA едноделен горен дел
 • Cloudfoam удобна подлога под стапалата
 • Боја: бела - fftwr white/platin met./ftwr white
 • Шифра на артикл: EF1730
Карактеристика Вредност
Категорија Папучи
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
3 35.5 21.7
3- 36 22
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
7 40 2/3 25
7- 41 1/3 25.5
8 42 25.9
8- 42 2/3 27
9 43 1/3 27.5
9- 44 28
10 44 2/3 28.5
10- 45 1/3 29
11 46 28.4
11- 46 2/3 28.8
12 47 1/3 29.3
12- 12-

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Папучи EG1758
adidas ADILETTE AQUA се папучи кои се идеални за базени и други бањи. Тие можат да се п...
749 ДЕН
Заштеда 37%
1.188 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Папучи F35540
855 ДЕН
Заштеда 28%
1.188 ДЕН
Помош