за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Sportswear Therma-FIT
Nike Sportswear Therma-FIT
Nike Sportswear Therma-FIT
Nike Sportswear Therma-FIT
Nike Sportswear Therma-FIT
Nike Sportswear Therma-FIT
Nike Sportswear Therma-FIT
Nike Sportswear Therma-FIT
Код на производ: FB8794-010
Nike

Nike Sportswear Therma-FIT

Код на производ: FB8794-010
Додадете димензија на вашиот стил со женскиот lifestyle елек Nike Sportswear Therma-FIT. Со култниот дизајн на Nike Windrunner Chevron, овој елек ќе ве загрее и удобно, дури и во најстудените месеци. Технологијата Therma-FIT ви помага да ја одржувате природната топлина на вашето тело на студ. Синтетичката изолација за полнење обезбедува мека, издржлива покриеност. Удобната внатрешна јака и обложени џебови ви помагаат да бидете удобни кога температурата паѓа и ветерот ќе се засили. Двостраното затворање со патент и прилагодувањето на половината со банџи ви даваат повеќе опции за носење. Спецификација: Двострано затворање со патент Технологија Therma-FIT Продолжена јака Синтетичко полнење Состав: 100% полиестер.
13.790 ДЕН
10.342 ДЕН
10.342 ДЕН
Заштеда: 3.448 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Додадете димензија на вашиот стил со женскиот lifestyle елек Nike Sportswear Therma-FIT. Со култниот дизајн на Nike Windrunner Chevron, овој елек ќе ве загрее и удобно, дури и во најстудените месеци. Технологијата Therma-FIT ви помага да ја одржувате природната топлина на вашето тело на студ. Синтетичката изолација за полнење обезбедува мека, издржлива покриеност. Удобната внатрешна јака и обложени џебови ви помагаат да бидете удобни кога температурата паѓа и ветерот ќе се засили. Двостраното затворање со патент и прилагодувањето на половината со банџи ви даваат повеќе опции за носење.
Спецификација:

 • Двострано затворање со патент
 • Технологија Therma-FIT
 • Продолжена јака
 • Синтетичко полнење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Елек
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Елек FB7679-010
  Цена 5.313 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Therma-FIT
  Елек
  Nike Sportswear Therma-FIT