за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Nike Sportswear
Код на производ: FB8729-010
Nike

Nike Sportswear

Код на производ: FB8729-010
Nike Sportswear Therma-FIT е женска поставена јакна која ќе ви помогне да останете загреани дури и во најстудените денови. Преголемите детали (како што се екстра-широка клапа за невреме и преголема капа) помагаат да се даде ажуриран изглед на оваа зимска јакна, додека PrimaLoft® Thermaloft® Therma Loft ве одржува топло и спречува прегревање. Оваа јакна нуди топлина без жртвување на дизајнот или додавање на непотребни слоеви - PrimaLoft® Thermoplume® изолацијата содржи мешавина од водоотпорни влакна кои обезбедуваат изолација, компресија и заштита од влажни временски услови. Комбиниран е со Nike Therma-FIT технологијата, која помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ви помогне да се загреете. Врвовите за влечење на рабовите и капата и еластичните делови ви помагаат да го избегнете студот. Џебовите со патент ви овозможуваат да ги чувате телефонот, клучевите и ладните раце. Спецификација: Женска поставена јакна Две лица Состав: 58% полиестер/42% најлон Лого на Swoosh.
18.590 ДЕН
13.942 ДЕН
13.942 ДЕН
Заштеда: 4.648 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Therma-FIT е женска поставена јакна која ќе ви помогне да останете загреани дури и во најстудените денови. Преголемите детали (како што се екстра-широка клапа за невреме и преголема капа) помагаат да се даде ажуриран изглед на оваа зимска јакна, додека PrimaLoft® Thermaloft® Therma Loft ве одржува топло и спречува прегревање. Оваа јакна нуди топлина без жртвување на дизајнот или додавање на непотребни слоеви - PrimaLoft® Thermoplume® изолацијата содржи мешавина од водоотпорни влакна кои обезбедуваат изолација, компресија и заштита од влажни временски услови. Комбиниран е со Nike Therma-FIT технологијата, која помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ви помогне да се загреете. Врвовите за влечење на рабовите и капата и еластичните делови ви помагаат да го избегнете студот. Џебовите со патент ви овозможуваат да ги чувате телефонот, клучевите и ладните раце. Спецификација:

 • Женска поставена јакна
 • Две лица
 • Состав: 58% полиестер/42% најлон
 • Лого на Swoosh

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FN2839-010
  Цена 8.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FB8692-010
  Цена 9.817 ДЕН
  Заштеда 25%
  13.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FB7670-010
  Цена 16.492 ДЕН
  Заштеда 25%
  21.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear
  Јакна
  Nike Sportswear