за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Nike Jordan Essential
Код на производ: DQ8104-612
Nike

Nike Jordan Essential

Код на производ: DQ8104-612
Nike Jordan Essential машката јакна штити од студ во текот на целата зимската сезона. Дизајнот е инспириран од оригиналната AJ1 Wings јакна и го носи духот на наследството. Температурата надвор е само бројка која станува занемарлива кога го носите овој модел. Не мора да се грижите за студеното време бидејќи имате јакна со синтетичко полнење. Водоотпорната надворешна лесна ткаенина ве одржува суви во текот на вашата активност на снег и дожд, за да можете да уживате во зимската магија. Конструкцијата налик на јорган го обезбедува точното количество топлина благодарение на синтетичката изолација во сите слоеви, без да се чувствува премногу тешка. Облечете се, закопчајте се и тргнете во нова, зимска авантура. Патентот со целосна должина е скриен со ткаенина која се прицврстува на врвот и на дното. Капуљачата исто така се прицврстува и допира под брадата за да обезбеди покривање во пределот на вратот. Спецификација: Машка зимска јакна - lifestyle Класичен крој Водоотпорна Џебови Капуљача Затворање со патент Машинско перење Состав: 100% најлон.
15.690 ДЕН
15.690 ДЕН
15.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Jordan Essential машката јакна штити од студ во текот на целата зимската сезона. Дизајнот е инспириран од оригиналната AJ1 Wings јакна и го носи духот на наследството. Температурата надвор е само бројка која станува занемарлива кога го носите овој модел. Не мора да се грижите за студеното време бидејќи имате јакна со синтетичко полнење. Водоотпорната надворешна лесна ткаенина ве одржува суви во текот на вашата активност на снег и дожд, за да можете да уживате во зимската магија. Конструкцијата налик на јорган го обезбедува точното количество топлина благодарение на синтетичката изолација во сите слоеви, без да се чувствува премногу тешка. Облечете се, закопчајте се и тргнете во нова, зимска авантура. Патентот со целосна должина е скриен со ткаенина која се прицврстува на врвот и на дното. Капуљачата исто така се прицврстува и допира под брадата за да обезбеди покривање во пределот на вратот.
Спецификација:

 • Машка зимска јакна - lifestyle
 • Класичен крој
 • Водоотпорна
 • Џебови
 • Капуљача
 • Затворање со патент
 • Машинско перење
 • Состав: 100% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Кошарка
  Боја Црвена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DN4715-010
  10.493 ДЕН
  Заштеда 30%
  14.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DA9806-673
  5.445 ДЕН
  Заштеда 50%
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DQ7348-612
  12.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Jordan Essential
  Јакна
  Nike Jordan Essential