за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Nike Jordan Flight
Код на производ: DR0549-351
Nike

Nike Jordan Flight

Код на производ: DR0549-351
Nike Jordan Flight женската lifestyle јакна е совршено парче кога ќе паднат температурите. Nike Jordan Flight нуди долго покривање во шик силуета. Изработена е од растеглив, прозрачен и лесен полиестерски материјал кој ги одбива капките вода и ве остава суви. Копчето за затворање ви овозможува да ја прилагодите покриеноста. Предните џебови ги одржуваат вашите раце топли и нудат брзо складирање за вашиот телефон, клучеви или паричник. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите модерна јакна која го надополнува вашиот оригинален стил. Спецификација: Женска јакна - lifestyle Водоотпорна Долг модел Странични џебови Прицврстување на копче Класичен крој Машинско перење Состав: 95% полиестер, 5% еластин .
13.590 ДЕН
13.590 ДЕН
9.513 ДЕН
Заштеда: 4.077 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Jordan Flight женската lifestyle јакна е совршено парче кога ќе паднат температурите. Nike Jordan Flight нуди долго покривање во шик силуета. Изработена е од растеглив, прозрачен и лесен полиестерски материјал кој ги одбива капките вода и ве остава суви. Копчето за затворање ви овозможува да ја прилагодите покриеноста. Предните џебови ги одржуваат вашите раце топли и нудат брзо складирање за вашиот телефон, клучеви или паричник. Студеното време не треба да ве загрижува бидејќи носите модерна јакна која го надополнува вашиот оригинален стил.
Спецификација:

 • Женска јакна - lifestyle
 • Водоотпорна
 • Долг модел
 • Странични џебови
 • Прицврстување на копче
 • Класичен крој
 • Машинско перење
 • Состав: 95% полиестер, 5% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Кошарка
  Боја Зелена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DH7648-010
  3.595 ДЕН
  Заштеда 50%
  7.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Jordan Flight
  Јакна
  Nike Jordan Flight