за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Код на производ: DQ4801-722
Nike

Nike Sportswear Tech Fleece

Код на производ: DQ4801-722
Преземајќи ги сите стилски карактеристики што ги знаете и ги сакате од Tech Fleece, Nike Sportswear Tech Fleece машкиот дуксер додава мек слој на кожата за дополнителна топлина во зимските денови. Мазна од двете страни, Tech Fleece ткаенината нуди врвна топлина и возвишен изглед без дополнителна тежина или волумен. Дизајнот со целосен патент го олеснува менувањето на стилови во движење. Вертикалниот џеб со патент на градите го олеснува складирањето на малите предмети. Спецификација: Standard fit Tech Fleece Затворање со патент по целата должина Вертикален џеб на градите со патент Машинско перење Состав: 73 % памук, 27% полиестер.
9.590 ДЕН
9.590 ДЕН
9.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Преземајќи ги сите стилски карактеристики што ги знаете и ги сакате од Tech Fleece, Nike Sportswear Tech Fleece машкиот дуксер додава мек слој на кожата за дополнителна топлина во зимските денови. Мазна од двете страни, Tech Fleece ткаенината нуди врвна топлина и возвишен изглед без дополнителна тежина или волумен. Дизајнот со целосен патент го олеснува менувањето на стилови во движење. Вертикалниот џеб со патент на градите го олеснува складирањето на малите предмети.
Спецификација:

 • Standard fit
 • Tech Fleece
 • Затворање со патент по целата должина
 • Вертикален џеб на градите со патент
 • Машинско перење
 • Состав: 73 % памук, 27% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Жолта
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX0566-010
  6.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ4621-070
  3.353 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ4880-010
  5.733 ДЕН
  Заштеда 30%
  8.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Tech Fleece
  Дуксер
  Nike Sportswear Tech Fleece