за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Код на производ: DQ4808-722
Nike

Nike Sportswear Tech Fleece

Код на производ: DQ4808-722
Преземајќи ги сите стилски карактеристики што ги знаете и ги сакате од Tech Fleece, Nike Sportswear Tech Fleece машкиот долен дел тренерки додава мек слој на кожата за дополнителна топлина во зимските денови. Мазна од двете страни, Tech Fleece ткаенината нуди врвна топлина и возвишен изглед без дополнителна тежина или волумен. Ногавиците кои се стеснуваат даваат аеродинамичен изглед кој ви овозможува да ги истакнете вашите нови Nike патики. Мекиот еластичен појас ви овозможува со леснотија да го прилагодите вклопувањето. Спецификација: Standard fit Tech Fleece Еластичен прилагодлив појас Вертикален џеб со патент на колкот Машинско перење Состав: 73% памук, 27% полиестер .

Посетете ја нашата веб-продавница сега и направете комбинации со дополнителни 10%, 15% или дури 20% попуст! Вашата спортска сезона започнува овде, со стил и паметно купување!Погледнете ја целата понуда овде.

Погледнете ја целата понуда овде. Понудата не може да се комбинира со S&B тикети.

 

 

8.890 ДЕН
8.890 ДЕН
6.223 ДЕН
Заштеда: 2.667 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Преземајќи ги сите стилски карактеристики што ги знаете и ги сакате од Tech Fleece, Nike Sportswear Tech Fleece машкиот долен дел тренерки додава мек слој на кожата за дополнителна топлина во зимските денови. Мазна од двете страни, Tech Fleece ткаенината нуди врвна топлина и возвишен изглед без дополнителна тежина или волумен. Ногавиците кои се стеснуваат даваат аеродинамичен изглед кој ви овозможува да ги истакнете вашите нови Nike патики. Мекиот еластичен појас ви овозможува со леснотија да го прилагодите вклопувањето.
Спецификација:

 • Standard fit
 • Tech Fleece
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Вертикален џеб со патент на колкот
 • Машинско перење
 • Состав: 73% памук, 27% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Жолта
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Nike Sportswear Tech Fleece
  Долен дел тренерки
  Nike Sportswear Tech Fleece