за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Nike Sportswear Phoenix Fleece
Код на производ: DQ5860-365
Nike

Nike Sportswear Phoenix Fleece

Код на производ: DQ5860-365
Nike Sportswear Phoenix Fleece женскиот дуксер за секој ден е наменет за љубителите на oversized моделите. Одличен комфор за одличен стил. Предимензионираниот крој прави да се чувствувате опуштено и удобно. Совршениот спој на удобност, стил и малку скратена комбинација лесно се комбинира со вашите омилени хеланки или панталони со висок струк. Спуштените раменици и широките ракави зборуваат за удобноста што ја чувствувате. Пријатниот материјал од кој е направен е одличен за дуксери кои ги носиме кога температурите се пониски. Издолжените ребрести рабови додаваат дополнителна покриеност и структура. Спецификација: Женски дуксер Oversized крој Ребрести манжетни Капуљача со 4 панели и голем преден џеб Везено Swoosh лого Состав: 80% памук, 20 % полиестер .
4.390 ДЕН
2.634 ДЕН
2.634 ДЕН
Заштеда: 1.756 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Phoenix Fleece женскиот дуксер за секој ден е наменет за љубителите на oversized моделите. Одличен комфор за одличен стил. Предимензионираниот крој прави да се чувствувате опуштено и удобно. Совршениот спој на удобност, стил и малку скратена комбинација лесно се комбинира со вашите омилени хеланки или панталони со висок струк. Спуштените раменици и широките ракави зборуваат за удобноста што ја чувствувате. Пријатниот материјал од кој е направен е одличен за дуксери кои ги носиме кога температурите се пониски. Издолжените ребрести рабови додаваат дополнителна покриеност и структура.
Спецификација:

 • Женски дуксер
 • Oversized крој
 • Ребрести манжетни
 • Капуљача со 4 панели и голем преден џеб
 • Везено Swoosh лого
 • Состав: 80% памук, 20 % полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Зелена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DZ4612-638
  Цена 4.053 ДЕН
  Заштеда 30%
  5.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DR4973-601
  Цена 5.243 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DR4973-010
  Цена 4.494 ДЕН
  Заштеда 40%
  7.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Phoenix Fleece
  Дуксер
  Nike Sportswear Phoenix Fleece