за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex
Код на производ: IN2946
adidas

adidas Terrex

Код на производ: IN2946
Код на производителот: BVC71
Облечете ја adidas Terrex лесната женска јакна за трчање, изберете ја вашата омилена патека и уживајте во одржувањето на вашата физичка кондиција дури и кога времето сака да ве спречи во тоа. Не само што материјалот е водоотпорен, така што останувате суви кога капките дожд ќе паднат врз вас, туку оваа јакна ве штити и од ветер и студ. Благодарение на технологиите за производство на Wind.rdy и високите перформанси, adidas Terrex е разновиден модел на спортска опрема што е одличен избор кога сакате да истражувате области надвор од градот. Кога ќе дојде време за одложување, едноставно спакувајте ја јакната во нејзиниот внатрешен џеб. Во комбинација со еластични ластици на ракавите, за вас нема зима поради навлегувањето на студениот воздух. Јакната е изработена од рециклиран материјал, чија содржина потекнува од собраниот акумулиран отпад пронајден на оддалечените острови и океанските плажи. Ова е само една од иновациите за ставање крај на пластичниот отпад. Останете заштитени додека се движите слободно и уживајте во авантурата на отворено со моделот adidas Terrex. Спецификација:.
6.188 ДЕН
6.188 ДЕН
4.950 ДЕН
Заштеда: 1.238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Облечете ја adidas Terrex лесната женска јакна за трчање, изберете ја вашата омилена патека и уживајте во одржувањето на вашата физичка кондиција дури и кога времето сака да ве спречи во тоа. Не само што материјалот е водоотпорен, така што останувате суви кога капките дожд ќе паднат врз вас, туку оваа јакна ве штити и од ветер и студ. Благодарение на технологиите за производство на Wind.rdy и високите перформанси, adidas Terrex е разновиден модел на спортска опрема што е одличен избор кога сакате да истражувате области надвор од градот. Кога ќе дојде време за одложување, едноставно спакувајте ја јакната во нејзиниот внатрешен џеб. Во комбинација со еластични ластици на ракавите, за вас нема зима поради навлегувањето на студениот воздух. Јакната е изработена од рециклиран материјал, чија содржина потекнува од собраниот акумулиран отпад пронајден на оддалечените острови и океанските плажи. Ова е само една од иновациите за ставање крај на пластичниот отпад. Останете заштитени додека се движите слободно и уживајте во авантурата на отворено со моделот adidas Terrex. Спецификација:

 • Женска јакна за трчање
 • Еластични ластици на ракавите
 • Прилагодлив раб со врвка
 • Дизајн за само складирање во сопствен џеб
 • Затворање со патент
 • Wind.rdy технологија
 • Водоотпорен

   

Карактеристика Вредност
Категорија Шушкавец
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Колекција Performance
Во моментов нема коментари

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocena
1
ocena
1
3.772 ДЕН
Заштеда 40%
6.288 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
3.351 ДЕН
Заштеда 30%
4.788 ДЕН
Додај во кошничка
adidas Terrex
Шушкавец
adidas Terrex