за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex
Код на производ: IP4818
adidas

adidas Terrex

Код на производ: IP4818
Код на производителот: VC149
adidas Terrex е trail маица за трчање дизајнирана за авантури на отворено. Лесна е и функционална, направена од 80% рециклирана океанска пластика, обезбедува удобно и слободно движење. Мрежестите влошки за дишење ве одржуваат свежи, додека рефлектирачката лента обезбедува видливост кога светлосните услови исчезнуваат. Останете суви со AEROREADY технологијата за време на вашето патување. Спецификација: Маица за trail трчање Содржи најмалку 80% рециклирани материјали Рефлектирачки детали AEROREADY технологија.
2.788 ДЕН
2.788 ДЕН
2.788 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex е trail маица за трчање дизајнирана за авантури на отворено. Лесна е и функционална, направена од 80% рециклирана океанска пластика, обезбедува удобно и слободно движење. Мрежестите влошки за дишење ве одржуваат свежи, додека рефлектирачката лента обезбедува видливост кога светлосните услови исчезнуваат. Останете суви со AEROREADY технологијата за време на вашето патување. Спецификација:

 • Маица за trail трчање
 • Содржи најмалку 80% рециклирани материјали
 • Рефлектирачки детали
 • AEROREADY технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Terrex
  Маица
  adidas Terrex