за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Training
Код на производ: IM8380
adidas

adidas Training

Код на производ: IM8380
Код на производителот: JRV13
adidas Training е детска маица за тренинг наменета за тинејџерки, со нагласена графика на градите. За училиште, дружење и сè помеѓу нив, оваа маица за тинејџери е нивниот совршен придружник. Направен од мек памук, благодарение на AEROREADY технологијата го одржува чувството на свежина за време на сите ваши секојдневни активности. Slim fit кројот овозможува целосен опсег на движења, додека едноставното, но впечатливо лого со препознатливите ленти на adidas на градите дава вистинско чувство за стил. Спецификација: Slim fit Кратки ракави Тркалезна јака AEROREADY технологија Графика Better Cotton.
1.488 ДЕН
1.488 ДЕН
1.488 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 128 7-8г.
 • 140 9-10г.
 • 152 11-12г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Training е детска маица за тренинг наменета за тинејџерки, со нагласена графика на градите. За училиште, дружење и сè помеѓу нив, оваа маица за тинејџери е нивниот совршен придружник. Направен од мек памук, благодарение на AEROREADY технологијата го одржува чувството на свежина за време на сите ваши секојдневни активности. Slim fit кројот овозможува целосен опсег на движења, додека едноставното, но впечатливо лого со препознатливите ленти на adidas на градите дава вистинско чувство за стил. Спецификација:

 • Slim fit
 • Кратки ракави
 • Тркалезна јака
 • AEROREADY технологија
 • Графика
 • Better Cotton

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Sportswear
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица IM8381
  1.488 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица HK6641
  1.251 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.788 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица HA6578
  1.181 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.688 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Training
  Маица
  adidas Training