за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Ellesse Hoody
Ellesse Hoody
Ellesse Hoody
Ellesse Hoody
Ellesse Hoody
Ellesse Hoody
Ellesse Hoody
Ellesse Hoody
Код на производ: ELA241M604-01
Ellesse

Ellesse Hoody

Код на производ: ELA241M604-01
Ellesse Hoody е машки дуксер со капа кој ќе стане вашето омилено парче облека по првото носење. Овој машки дуксер со капа ќе биде ваш верен придружник, без разлика дали шетате низ градот со пријателите, седите во градината на вашето омилено кафуле или сте решиле попладнето да го поминете пред телевизор. Направено од пријатен памук, овој дуксер е дизајниран да ви даде максимална удобност без разлика како го поминувате денот. Прилагодливата капа ќе ве заштити од студот и ветерот, а еластичните ластици на ракавите и околу струкот ќе се погрижат дуксерот да остане на своето место. Кенгурскиот џеб е идеално место за складирање на ситници или за загревање на рацете. Интересната комбинација на бои и логото Ellesse на предната страна зборуваат за лојалноста на брендот. Спецификација: Машки дуксер Капа со врвка за влечење Ластици Ellesse лого Кенгурски џеб Секојдневен крој.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

3.590 ДЕН
3.590 ДЕН
2.154 ДЕН
Заштеда: 1.436 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Ellesse Hoody е машки дуксер со капа кој ќе стане вашето омилено парче облека по првото носење. Овој машки дуксер со капа ќе биде ваш верен придружник, без разлика дали шетате низ градот со пријателите, седите во градината на вашето омилено кафуле или сте решиле попладнето да го поминете пред телевизор. Направено од пријатен памук, овој дуксер е дизајниран да ви даде максимална удобност без разлика како го поминувате денот. Прилагодливата капа ќе ве заштити од студот и ветерот, а еластичните ластици на ракавите и околу струкот ќе се погрижат дуксерот да остане на своето место. Кенгурскиот џеб е идеално место за складирање на ситници или за загревање на рацете. Интересната комбинација на бои и логото Ellesse на предната страна зборуваат за лојалноста на брендот. Спецификација:

 • Машки дуксер
 • Капа со врвка за влечење
 • Ластици
 • Ellesse лого
 • Кенгурски џеб
 • Секојдневен крој

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд Ellesse
  Возраст За возрасни
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Ellesse Hoody
  Дуксер
  Ellesse Hoody