за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
NIKE Tech Fleece
Код на производ: FB7998-010
NIKE

NIKE Tech Fleece

Код на производ: FB7998-010
Nike Tech Fleece Therma-FIT е машка поставена јакна дизајнирана за постудени денови. Кога ќе излезете надвор и кога студеното и силно ветре ќе ви го разнесе зимското студенило низ вашата влезна врата, земете ја оваа Nike Tech Fleece Puffer јакна од вашиот плакар. Направена од рециклирана изолација и препознатливата ткаенина Tech Fleece, оваа јакна е дизајнирана да го одржува вашиот велосипед топол кога ќе стане студено. Врвното, лесно руно - мазно внатре и надвор ви дава многу топлина без дополнителна количина. Технологијата Nike Therma-FIT помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студено време. Изолацијата додава топлина и пријатна удобност во ладни услови. Целосно затворање со патент со клапа за бура со целосна должина помага да се задржи студениот воздух и влагата надвор. Спецификација: Машка поставена јакна Извезено лого на Nike Futura на левата страна Состав: 46% памук, 38% полиестер, 16% најлон Машинско перење.
8.090 ДЕН
8.090 ДЕН
6.472 ДЕН
Заштеда: 1.618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Tech Fleece Therma-FIT е машка поставена јакна дизајнирана за постудени денови. Кога ќе излезете надвор и кога студеното и силно ветре ќе ви го разнесе зимското студенило низ вашата влезна врата, земете ја оваа Nike Tech Fleece Puffer јакна од вашиот плакар. Направена од рециклирана изолација и препознатливата ткаенина Tech Fleece, оваа јакна е дизајнирана да го одржува вашиот велосипед топол кога ќе стане студено. Врвното, лесно руно - мазно внатре и надвор ви дава многу топлина без дополнителна количина. Технологијата Nike Therma-FIT помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студено време. Изолацијата додава топлина и пријатна удобност во ладни услови. Целосно затворање со патент со клапа за бура со целосна должина помага да се задржи студениот воздух и влагата надвор.
Спецификација:

 • Машка поставена јакна
 • Извезено лого на Nike Futura на левата страна
 • Состав: 46% памук, 38% полиестер, 16% најлон
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.872 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Tech Fleece
  Маица со долги ракави
  NIKE Tech Fleece